:
كمينه:۷°
بیشینه:۱۸°
به‌روز شده در: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵
نمایندگان مجلس با استعفای نماینده سروستان موافقت کردند تا او معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت شود.
کد خبر: ۱۴۸۸۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
اقتصادگردان- در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس، استعفای داریوش اسماعیلی نماینده سروستان مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان با ۱۶۷ رای موافق، ۹ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در مجلس با این استعفا موافقت کردند.

اسماعیلی در توضیح دلیل تقاضای استعفایش از مجلس گفت: وزیر صمت از بنده خواستار پذیرش معاونت امور معادن و صنایع معدنی را داشتند. دلیل آن است که منصوری معاون فعلی به عنوان رئیس شرکت آسکوتک انتخاب شدند. این یک شرکت خارجی است و یک نفر نمی‌تواند هم معاون وزارت خانه و رئیس این شرکت باشد.

وی ادامه داد:‌ بنده درخواست داشتم که تا پایان دوره مجلس بمانم، اما با حضور معاون فعلی در شرکت آسکوتک این موضوع به این روزها موکول شد لذا از نمایندگان درخواست استعفا دارم اگر قصوری هم بود عذرخواهی می‌کنم. تلاش می‌کنم که نقشه راه معدن را در دوران فعالیتم با سرعت بیشتری اجرایی کنم.

بعد از رای موافق مجلس به استعفای اسماعیلی، علی لاریجانی رئیس مجلس گفت‌: آقای اسماعیلی همکار خوب و فعال مجلس بوده که امیدواریم در مسئولیت جدید موفق باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر: