:
كمينه:۱۹°
بیشینه:۲۹°
به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
پیرامون انتشار شایعاتی مبنی بر کسر سهمیه هنگام سوخت‌گیری، نحوه صحیح سوخت‌گیری بدون کسر از سهمیه اعلام شد.
کد خبر: ۱۴۸۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
اقتصادگردان- سوخت‌گیری خودرو نیاز به انجام محاسبات عددی ندارد؛ مردم نگران سهمیه بنزین خود نباشند. در صورت اجرای روش صحیح سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی، سوخت‌گیری به همان میزان مورد نیاز، بدون هیچ‌گونه کسرسهمیه‌ای قابل انجام است.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تأکید بر اینکه به هنگام سوخت‌گیری خودرو نیازی به انجام محاسبات عددی نبوده و براساس گنجایش باک خودرو و میزان سوخت مورد نیاز تا سقف ۶۰ لیتر سوخت‌گیری انجام پذیر است، در خصوص نحوه صحیح سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی توضیحات ذیل را ارایه کرد. اول کارت سوخت شخصی خود را داخل کارتخوان قرار دهید. سپس رمز چهار رقمی آن را وارد کنید، نازل را برداشته و به میزان مورد نیاز سوخت‌گیری را آغاز کنید. بعد از اتمام سوخت‌گیری نازل را به درستی سر جای خود قرار دهید و پس از مشاهده پیام (کارت خود را‌بردارید) کارت سوخت خود را از کارتخوان خارج کنید.

درصورت رعایت این موارد، هیچ عددی از سهمیه کارت سوخت شما کسر نخواهد شد. گفتنی است، در چند روز گذشته ماجرای مضرب سوخت و پیمانه سوخت و حساب و کتاب‌های مربوط به آن در فضای مجازی مطرح شده و بر سر زبان‌ها افتاده بود. در واکنش به این شایعات پیش از این هم اطلاعیه‌هایی منتشر شده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: