:
كمينه:۲°
بیشینه:۱۳°
به‌روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
نشان پرداخت با معرفي نوعي باركد ديجيتالي كار دريافت و پرداخت به جاي كارتخوان را انجام مي دهد
رويداد ملي شو 3 با حضور دژپسند وزير اقتصاد و دارايي، حسين زاده مديرعامل بانك ملي، و تعدادي از معاونان وزارت امور اقتصادي و دارايي روز چهارشنبه 2 دي 98، در ادارات مركزي بانك ملي برگزارشد و سه محصول جديد همراه بام ملي يا نيو بام، اپليكيشن هپ براي آموزش مفاهيم پولي و بانكي به كودكان و نوجوانان، و همچنين نشان بانك و نشان پرداخت با همكاري نرم افزار آپ و شركت آسان پرداخت رونمايي شد
کد خبر: ۱۴۸۵۸۹
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
اقتصاد گردان - عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با بیان این که «نشان بانک» نخستین بانک دیجیتال ایران است، گفت: پروژه «نشان پرداخت» یک اقدام ملی در جهت توسعه سریع بانکداری دیجیتال و حذف پایانه های فروش است.
 مسعود خاتونی امروز در نشستی خبری پیش از برگزاری رویداد «ملی شو 3» که با شعار «این نشان یک تحول ملی است» برگزار شد، با تشریح ابعاد مختلف پروژه «نشان پرداخت» گفت: در حال حاضر حجم بسیار زیادی از کاغذ فقط در دستگاه های کارتخوان فروشگاهی مصرف می شود، در حالی «نشان پرداخت» به طور کلی این هدررفت را از بین خواهد برد.
وی با بیان این که «نشان پرداخت» جایگزینی مناسب، کارآمد و تسهیل گر در مقابل کارتخوان های فروشگاهی است، ادامه داد: در حال حاضر 87 درصد تراکنش ها در بانک ملی ایران به صورت غیرحضوری انجام می شود و ما به فکر 13 درصد تراکنش باقی مانده هستیم.
خاتونی «نشان پرداخت» و «نشان بانک» را محصولات نوین و بسیار کاربردی بانک ملی ایران دانست و اظهار کرد: «نشان بانک» به مشتری اجازه می دهد در یک فضای مجازی، حضور خود را در شعبه بانک تجربه کرده و امور بانکی را خودش مدیریت کند.
او تاکید کرد که «بانک ملی ایران این شجاعت را داشت تا به عرصه ایجاد شعبه دیجیتال ورود کند» و افزود: بانک ملی ایران در این پروژه هرگز به فکر درآمدزایی نبوده و نیست، بلکه یک دیدگاه ملی را دنبال می کند تا بانکداری دیجیتال را در کشور پیاده سازی کند.
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران به وجود حساب بانکی بیش از 70 میلیون نفر در این بانک اشاره کرد و گفت: بیش از 40 میلیون حساب از این تعداد فعال است و این نشان می دهد که مسئولیت بانک ملی ایران در قبال مشتریانش بسیار سنگین است.
خاتونی به همچنین فعالیت 7 میلیون دستگاه کارتخوان در کشور را یادآور شد و با بیان این که حجم قابل توجهی از سرمایه کشور در این بخش هزینه شده است، ادامه داد: با توسعه نشان پرداخت، علاوه بر تسریع در تراکنش ها، صرفه جویی های مالی زیادی نیز حاصل خواهد شد.
قائم مقام آسان پرداخت نیز در این نشست با اشاره به اجرای پروژه «نشان» به صورت مشترک میان این شرکت و بانک ملی ایران، گفت: یکی از اهداف این همکاری دوجانبه آن است که هر ایرانی یک حساب فعال در بانک ملی ایران داشته باشد.
مهدی شهیدی با بیان این که حذف رسیدهای کاغذی در تراکنش های بانکی بسیار با اهمیت است، ادامه داد: 600 هزار پذیرنده آسان پرداخت اکنون به نشان پرداخت مجهزند و کاربران می توانند به صورت امن و سهل از آنها استفاده کنند.
وی همچنین «نشان بانک» را محصولی نوآورانه خواند که در آن هر کسی می تواند بدون کاغذبازی های معمول و تنها از طریق احراز هویت الکترونیکی، عملیات های بانکی خود را روی گوشی موبایل انجام دهد.
سعداله عیسی زاده مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی بانک ملی ایران نیز در این نشست خبری با اشاره به این که همکاری این بانک و آسان پرداخت در راستای تسهیل کسب و کارها و عملیات های بانکی روزمره مردم بوده است، اظهار امیدواری کرد این روند ادامه یابد.
بهرنگ فاطمی معاون فروش و مشتریان آسان پرداخت نیز در این جلسه تاکید کرد که امنیت نشان پرداخت، تضمین شده است و کاربران با خیال راحت می توانند از آن استفاده کنند.
خدمات نشان پرداخت برای دریافت آسان پول از مشتریان

با همکاری بانک ملی و نرم افزار کاربردی آپ خدمات نشان پرداخت برای دریافت سریع و آسان پول از مشتریان با همکاری بانک ملی و نرم افزار کاربردی آپ رونمایی شد.

بر اساس این سرویس، خریدار پس از دریافت کالا یا خدمات مورد نظر خود، به آسانی می‌توانند با اسکن کد تصویری و یا وارد کردن کد عددی نشان پرداخت با استفاده از نرم افزار کاربردی آپ، مبلغ مورد نظر را پرداخت کند.
امکان دریافت پول بدون نیاز به دستگاه کارت خوان و حل معضل نداشتن پول خرد و نیز مشاهده جزئیات کامل پرداختی‌ها، از مزایای نشان پرداخت است.
همه کسب و کار‌ها بامبالغ خرد مانند تاکسی‌ها و نانوایی‌ها و همچنین کسب و کار‌های ارسال کالا مانند پیک‌ها و نیز کسب و کار‌های با مبالغ متوسط و بالا و کسب و کار‌های برخط، می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

دریافت و پرداخت وجه بدون نیاز به کارت بانکی یا پول نقد

سرویس نشان پرداخت این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا تمام پرداخت‌های خود را به سادگی و سهولت انجام دهید. از پرداخت هزینه تاکسی تا پرداخت انواع قبوض و خریدهای منزل را با نشان پرداخت انجام دهید.

نام:
ایمیل:
* نظر: