:
كمينه:۲°
بیشینه:۱۳°
به‌روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق به تولید پارچه‌های نانو پلیمری شدند
کد خبر: ۱۴۸۵۸۱
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
اقتصادگردان-
فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق به تولید پارچه‌های نانو پلیمری شدند.

به گزارش ایسنا، مهندس مرتضی زارعدار، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در این خصوص گفت: هم خط تولید کارگاهی و هم خط تولید پارچه‌های پلیمری را در داخل کشور راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی افزود: از مرداد سال ۱۳۹۶ عضو مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری البرز شدیم و علاوه بر دفتر کار، فضایی هم برای تولید در پارک علم و فناوری البرز در اختیار شرکت قرار داده شد و در آنجا خط تولید پارچه های پلیمری را آغاز کردیم که نمونه این پارچه‌ها، خیمه‌های عزاداری و یا چادرهای مربوط به کامیون‌ها و یا پارچه‌های عایقی استخرها هستند.

زارعدار با بیان اینکه دستگاه‌ها و پارچه‌ها را محققان خودمان تولید می‌کنند، گفت: خوشبختانه توانسته‌ایم صرفه‌جویی خوبی برای کشور داشته باشیم چرا که نمونه چینی این دستگاه‌ها ۷۰۰ هزار دلار و نمونه اروپایی آن سه برابر این قیمت است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مستقیماً  پنج نفر در این کارگاه مشغول فعالیت هستند، گفت: با وجود کمک کمیته امداد نیاز به حمایت از نهادهای حامی برای توسعه کارگاه داریم.

طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، این شرکت عضو مرکز رشد و پارک علم و فناوری البرز در زمینه تولید پارچه‌های نانو پلیمری به عنوان واحد فناور منتخب شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور پارک‌ها و مراکز رشد جهاد دانشگاهی در سال جاری شناخته شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

پارک علم و فناوری البرز در حال حاضر ۱۷۰ شرکت دانش بنیان و فناور را مورد پذیرش و حمایت قرار داده و از آنها در زمینه‌های مختلف حمایت می‌کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: