:
كمينه:۱۹°
بیشینه:۲۹°
به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
ارزیابی بانک تجارت در بین 100 شرکت برتر سال 98 نشان داد
در بين شركت هاي با بيشترين دارايي، بانك تجارت با 1897 هزار ميليارد ريال دارایی، در رتبه سوم لیست شرکت های با بيشترين دارايي در بين 100 شركت برتر قرار گرفته است
کد خبر: ۱۴۸۴۹۹
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
اقتصاد گردان - محسن شمشیری 
بانك تجارت علاوه بر كسب رتبه  12 در بين 100 شركت برتر و رتبه سوم در بين بانك هاي كشور،  از نظر میران دارایی نیز با 1897 هزار ميليارد ريال دارایی، در رتبه سوم  100 شركت برتر قرار گرفته است.


این بانک در سال 97 به ميزان 21 هزار و 980 ميليارد تومان فروش داشته كه نسبت به 15 هزار و 246 ميليارد تومان فروش سال 96 به ميزان 44.17 درصد رشد داشته است. این میزان رشد فروش می تواند از جهت درآمد زایی، بهبود وضعیت سود و زیان و شاخص سهام وتجارت، و همچنین بهبود سایر شاخص های عملیاتی، مالی و اقتصادی بانک در سال های آینده موثر باشد. 
طبق اعلام شاخص های مالی و اقتصادی 100 شرکت برتر کشور در سال 98،  10 بانك ملت، صادرات، تجارت، پارسيان، پاسارگاد، رفاه كارگران، كشاورزي، سامان، اقتصاد نوين، كارآفرين علاوه بر قرار گرفتن در ليست 100 شركت برتر كشور از نظر ميزان فروش سال 97، توانستند رتبه هاي چهارم تا 59 را در 60 شركت اول كشور به خود اختصاص دهند. 
 در گروه بانك ها و موسسات اعتباري نيز بانك تجارت با 219 هزار ميليارد ريال فروش، در رتبه سوم قرار دارد.  از سوی دیگر، نگاهی به ترکیب 100 شرکت برتر، وضعیت و عملکرد گروه های مختلف اقتصادی و جایگاه شرکت ها نشان می دهد که بانك ها و موسسات اعتباري در اکثر شاخص های اقتصادی و مالی، پیشتاز گروه های مختلف و بخش های اقتصادی کشور بوده اند و در تمام عرصه ها و شاخص های اشتغال زایی، فروش، سود، دارایی، ارزش افزوده، بهره وری کل، بهره وری نیروی انسانی، بهره وری سرمایه، بازده فروش و... رتبه بالایی را کسب کرده و از جایگاه ویژه ای در بین فعالیت های مختلف اقتصادی و گروه های مختلف شرکت ها برخوردار بوده اند و بانک تجارت نیز جایگاه ویژه ای را از نظر شاخص های مختلف کسب کرده است.
بانک ها و موسسات اعتباری در ارزیابی سال 98 و براساس فروش سال 1379، توانسته اند با 17.9 درصد سهم از نظر فروش در رتبه نخست گروه هاي مختلف شركت هاي برتر  قرار گیرند. از نظر ارزش افزوده نيز بانك ها با 14 درصد سهم در جايگاه سوم گروه هاي مختلف در بين شركت هاي برتر قرار داشته اند. همچنین از نظر اشتغال زايي، بانك ها و موسسات اعتباري با 19 درصد سهم در رتبه نخست گروه هاي مختلف شركت هاي برتر از نظر اشتغال زایی بوده اند. 
از نظر دارايي نيز بانك ها و موسسات اعتباري با 51 درصد سهم دارايي ها در رتبه نخست، گروه سرمايه گذاري مالي با 6 درصد سهم در رتبه سوم قرار دارد. از نظر بازده فروش نيز گروه واسطه گري مالي با 36 درصد سهم در رتبه سوم در بين گروه هاي مختلف شركت هاي برتر قرار داشته اند. از سوی دیگر،  از نظر شاخص بهره وري كل گروه واسطه گري مالي با 1.54 واحد در رتبه سوم گروه هاي مختلف قرار گرفته اند. 
از نظر شاخص بهره وري كل عوامل نيز واسطه گري مالي با 7 واحد در رتبه نخست گروه هاي مختلف اقتصادي قرار داشته است. همچنین از نظر شا خص بهره وري نيروي انساني نيز سرمايه گذاري مالي با 13 واحد در رتبه سوم قرار گرفته است.  از سوی دیگر، از نظر بهره وري سرمايه نيز موسسات بيمه اي با 25 واحد در رتبه نخست و واسطه گري مالي با 16 واحد در رتبه دوم قرار داشته است. 

نام:
ایمیل:
* نظر: