:
كمينه:۲۰°
بیشینه:۳۲°
به‌روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲
در رتبه بندی سازمان مدیریت صنعتی ایران؛ بانک ملت سودآورترین بانک کشور شناخته شد
اسامي سه شركت وابسته به بانك ملت در ليست 100 شركت برتر اعلام شده براي سال مالي 1397 به چشم مي خورد كه بانك ملت با رتبه 4، گروه مالي ملت با رتبه 45 و به پرداخت ملت با رتبه 98، توانسته اند فعاليت هاي مالي حضوري درخشان داشته باشند
کد خبر: ۱۴۸۳۷۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
اقتصاد گردان - بانك ملت با 43 هزار و 592 ميليارد تومان فروش سال 97 كه نسبت به 35 هزار و 70 ميليارد تومان سال 96 رشد 24.3 درصدي داشته، رتبه چهارم را در بين 100 شركت برتر كشور كسب كرده و در بين بانك ها و موسسات اعتباري كشور نيز رتبه نخست را كسب كرده است.
  همچنين گروه مالي ملت با كسب رتبه 45 در بين 100 شركت برتر، به ميزان 4859 ميليارد تومان در سال 97 فروش داشته است. فروش اين گروه مالي در سال قبل از آن نيز معادل 8854 ميليارد تومان گزارش شده است.
شركت به پرداخت ملت نيز با كسب رتبه 98 در بين 100 شركت برتر، در سال 97 به ميزان 1637 ميليارد تومان فروش داشته كه نسبت به رقم 1287 ميليارد تومان سال قبل از آن، به ميزان 27.16 درصد رشد فروش داشته است.
10 بانك ملت، صادرات، تجارت، پارسيان، پاسارگاد، رفاه كارگران، كشاورزي، سامان، اقتصاد نوين، كارآفرين علاوه بر قرار گرفتن در ليست 100 شركت برتر كشور از نظر ميزان فروش سال 97، توانستند رتبه هاي چهارم تا 59 را در 60 شركت اول كشور به خود اختصاص دهند.  

در رتبه بندی سازمان مدیریت صنعتی ایران؛ بانک ملت سودآورترین بانک کشور شناخته شد
سازمان مدیریت صنعتی فهرست یکصد شرکت برتر ایران را اعلام کرد که بر این اساس، بانک ملت در جایگاه چهارم این شرکت ها و در جایگاه نخست بین بانک های کشور قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، میزان فروش این بانک در سال ۹۶ معادل ۳۵۰.۷۰۳ میلیارد ریال بوده که به ۴۳۵.۹۲۵ میلیارد ریال در سال گذشته رسیده و جایگاه چهارم را در بین شرکت های برتر برای بانک ملت رقم زده است.
در عین حال، در شاخص بیشترین سودآوری، بانک ملت جایگاه سوم را در بین شرکت های برتر و جایگاه نخست را در نظام بانکی کشور به خود اختصاص داده است.
میزان سود قبل از کسر مالیات بانک ملت در سال ۹۶ معادل ۱۵.۰۱۸ میلیارد ریال و در سال ۹۷ معادل ۱۳۵.۹۴۶ میلیارد ریال گزارش شده است.
بر اساس این گزارش، بانک ملت در شاخص بالاترین ارزش افزوده نیز با تولید ارزش افزوده ای معادل ۱۹۰.۳۴۱ میلیارد ریال  در جایگاه سوم شرکت های برتر و رتبه نخست نظام بانکی کشور ایستاده است. میزان ارزش افزوده تولیدی این بانک در سال ۹۶ معادل ۲۵.۲۰۵ میلیارد ریال اعلام شده است.
رتبه نخست شرکت های برتر ایران در شاخص بیشترین دارایی، از دیگر دستاوردهای بانک ملت در رتبه بندی سال ۹۸ سازمان مدیریت صنعتی ایران است.
میزان دارایی این بانک بزرگ خصوصی شده در سال ۱۳۹۷ معادل ۳.۴۵۶.۷۹۰ میلیارد ریال گزارش شده که بالاتر از همه شرکت های برتر است.
همچنین بانک ملت در شاخص بیشترین اشتغالزایی هم در جایگاه پنجم شرکت های برتر ایران قرار گرفته است.
بانک ملت برای ۲۷ هزار و ۳۱۱ نفر در سطح کشور به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: