:
كمينه:۱۶°
بیشینه:۲۷°
به‌روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر این‌که شفافیت و نقدشوندگی دو پارامتر در بازار سرمایه است، اظهار کرد: باید به فعالان بازار سرمایه اطمینان داده شود که هر زمان بخواهند از بازار خارج شوند امکان نقدشوندگی برای آنها وجود دارد.
کد خبر: ۱۴۸۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
اقتصادگردان- امیری در دومین مسابقات معاملات الگوریتمی بازار سرمایه که امروز با حضور جمعی از اعضای هیات مدیره و مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر ارکان بازار سرمایه برگزار شد، با بیان این‌که در سازمان بورس اهداف مختلفی در بازار سرمایه دنبال می‌شود، گفت: دو نکته‌ی اساسی شفافیت و نقدشوندگی در این بازار بسیار مهم است و برای اجرای این دو اقدامات ویژه‌ای طی چند سال گذشته صورت گرفته و توانستیم شاخص‌های خوبی به دست آوریم.

وی ادامه داد: برای ارائه‌ صورت‌های مالی و گزارش‌های ماهانه چند پارامتر مدنظر است که شامل ارائه به موقع اطلاعات می‌شود که در این راستا بررسی می‌شود ارائه اطلاعات نسبت به دوره‌های اطلاع‌رسانی گذشته چه میزان تاخیر داشته و شرکت‌ها چقدر در ارائه به موقع اطلاعات فعال بوده‌اند. در این راستا در سال ۱۳۹۳، ۴۰ درصد به موقع ارائه‌ی اطلاعات کرده‌اند که این میزان در سه ماهه دوم و سوم سال ۱۳۹۸ به ۹۰ درصد رسیده است.

نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد تاخیر ارائه اطلاعات نیز گفت: در سال ۱۳۹۳، ۳۸ درصد ارائه اطلاعات با تاخیر بود که این میزان امروز به هفت درصد رسیده است. همچنین در سال ۱۳۹۳، ۲۸ درصد عدم ارائه اطلاعات صورت می‌گرفت که این میزان امروز به دو درصد رسیده است.

امیری با اشاره به شاخص نقدشوندگی اظهار کرد: باید این اطمینان در بازار سرمایه ایجاد شود که برای هر فردی که در این بازار وارد شده و می‌خواهد خارج شود امکان نقدشوندگی وجود دارد که به این موضوع، ابزارهای مختلف و بازارگردانی کمک می‌کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: