:
كمينه:۲۰°
بیشینه:۳۲°
به‌روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲
دبیر خانه کارگر ساوه و زرندیه تشریح کرد:
دبیر خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه گفت: با قرار گرفتن در روزهای پایانی سال، نگرانی جامعه کارگری در خصوص احتمال اخراج از کار و عدم پرداخت حقوق و مطالبات پایان سال تشدید می شود.
کد خبر: ۱۴۸۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
اقتصادگردان- داوود میرزایی اظهار کرد: پرداخت نکردن حقوق، عیدی و سنوات برخی کارگران شرکت‌های تولیدی و صنعتی در روزهای پایان سال، نخستین نگرانی جامعه کارگری است و آنها از اینکه شب عید به دلیل قرار گرفتن در تنگنای اقتصادی قادر به تامین نیازهای فرزندان و کالاهای مورد نیاز نوروز نباشند، نگران بوده و استرس دارند.

وی افزود: خالی بودن سفره کارگران در شب عید و شرمنده شدن آنها نزد خانواده چالش جدی پیش روی کارگران در روزهای پایانی سال است.

دبیر خانه کارگر ساوه و زرندیه نبود امنیت شغلی، قراردادهای کوتاه مدت یک ماهه و بعضا قراردادهای سفید امضا را دومین نگرانی جامعه کارگری برشمرد و افزود: کارگران در روزهای پایانی سال نگران هستند که با آغاز سال جدید نتوانند به شغل قبلی خود ادامه دهند و این احتمال وجود دارد که کارفرمایان اقدام به تعدیل نیرو کنند.

وی از کارفرمایان و مدیران دولتی خواست تا با اتخاذ راهکارهای عملی ضمن حمایت از تولید کشور اجازه ندهند در بین جامعه کارگری نگرانی ایجاد شود و کلیه مطالبات و معوقات کارگران قبل از آغاز سال جدید پرداخت شود.

وی همچنین از نظام بانکی کشور و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و نیز ادارات تامین اجتماعی و امور مالیاتی خواست تا با کمک به صنعت و با تقسیط یا استمهال مطالبات بخش های دولتی اجازه دهند که مدیران و کارآفرینان پرداخت مطالبات کارگری را در اولویت قرار دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر: