:
كمينه:۶°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین (تاصیکو) گفت: اولین شتابدهنده بخش معدن با همکاری و مشارکت شرکتهای دانش بنیان تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود.
کد خبر: ۱۴۸۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
اقتصادگردان- به نقل از تاصیکو، غلامرضا سلیمانی، نهضت بومی سازی قطعات را یکی از اولویت های کلیدی در تاصیکو برشمرد و گفت: بومی سازی قطعات در دستور کار همکاران ما در شرکت های تابعه قرار گرفته است و تا به امروز اقدامات قابل قبولی را در زمینه بومی سازی شاهد بوده‌ایم.

وی اظهار کرد: با توجه به گستردگی فعالیت های برخی از شرکتهای تابعه، سیاست پیاده سازی ایده‌های نوین و برقراری ارتباط مستقیم دانشگاه با صنعت در برنامه کاری شرکتها قرار گرفته است و خوشبختانه گزارشهای قابل قبولی در راستای همکاری دانشگاه و صنعت دریافت کرده‌ایم که در روز افتتاحیه شتابدهنده اعلام و رونمایی خواهیم کرد.

به گفته وی هم اکنون شرکتهای تابعه با تکیه به دانش جوانان ایرانی مانع از خروج ارز از کشور شده اند و براساس اعلام صاحبنظران و متخصصان قطعات بومی سازی شده کیفیتی مشابه قطعات وارداتی دارند.

بنا به گفته سلیمانی، پس از برگزاری جلسات متعدد و کاربردی با هیات مدیره و مدیران تاصیکو تصمیم به راه اندازی شتابدهنده بخش معدن با مشارکت شرکت های دانش بنیان گرفته شد و اولین شتاب دهنده تا پایان امسال راه اندازی می شود.

وی درباره عملکرد ۹ ماهه شرکتهای تابعه تاصیکو نیز اظهار کرد: بررسی عملکرد شرکتهای تابعه به پایان رسیده است و گزارش آن طی روز های آینده از سوی روابط عمومی صدرتامین به رسانه ها اعلام خواهد شد.

وی در مورد آخرین وضعیت سهام تاصیکو نیز گفت: سود هر سهم در پایان سال دو برابر خواهد بود و ما به وعده‌ای که به سهامداران داده بوده ایم عمل کرده و خواهیم کرد. تمامی مدیران تاصیکو براساس برنامه اقدامات را در دستور کار خود قرار داده اند و سهامداران با خیال آسوده از سهم خود نگهداری کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: