:
كمينه:۱۶°
بیشینه:۲۷°
به‌روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
اجرای رای دادگاه نیویورک و توقيف اموال ايران در ایتالیا مورد پذیرش قرار نگرفت
پس از آنکه ورثه برخی از قربانیان حادثه 11 سپتامبر( هاولیش و دیگران) با تحریک دولت آمریکا در سال 2011 موفق به اخذ رای از دادگاهی در نیویورک به محکومیت دولت ج.ا.ایران و بانک مرکزی شدند، در تاریخ24 ژانویه2018 دادخواستی را به خواسته شناسایی و اجرای رای دادگاه آمریکایی و توقیف اموال و دارایی بانک مرکزی به میزان 5 ميليارد و 990 ميليون و 876 هزار و 696 دلار آمریکا، نزد محاکم کشور ایتالیا مطرح کردند
کد خبر: ۱۴۸۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
اقتصاد گردان - درخواست خواهان های آمریکایی در مورد شناسایی و اجرای رای دادگاه نیویورک در ایتالیا، رد شد .
دادگاه ایتالیایی در ابتدا در تاریخ 14 ژوئن2018 با صدور قراری، دستور توقیف اموال بانک مرکزی به میزان مبلغ خواسته در قلمروی ایتالیا را صادر کرد.
سپس بانک مرکزی ایران با استفاده از  خدمات وکلای خبره محلی نسبت به تجدید نظرخواهی از رای مذکور اقدام و متعاقبا دادگاه تجدیدنظر رم با صدور رایی در تاریخ 10 اکتبر 2018، ضمن پذیرش اعتراض، از قرار مذکور رفع اثر کرد.
خواهان ها مجددا برای توقیف اموال این بانک،  دادخواست جدیدی به دادگاه ارائه ولی دادگاه  رسیدگی کننده به دعوی با صدور رای در تاریخ 17 آوریل 2019، خواسته خواهان ها را رد کرد. این رای مورد اعتراض خواهان های پرونده هاولیش  قرار گرفت که در مرحله تجدیدنظر نیز دادگاه در تاریخ جمعه دهم ژانویه 2020، بدون ورود در ماهیت دعوا، اعتراض خواهان ها را مورد پذیرش قرار نداد  و به این ترتیب موفقیت دیگری در این پرونده برای ایران حاصل شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: