:
كمينه:۱۸°
بیشینه:۳۲°
به‌روز شده در: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
رییس اتاق بازرگانی تهران:
رییس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید نگاه غلطی که در طول دهه‌های گذشته به کارآفرینان وجود داشته، باعث شده همواره به آنها با سوء‌ظن نگاه شود؛ در حالی که بسیاری از آنها بدون رانت و فساد کار خود را انجام داده‌اند و امیدوار بوده‌اند که این صدا به گوش مسئولان برسد.
کد خبر: ۱۴۸۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
اقتصادگردان- مسعود خوانساری امروز در مراسم "امین‌الضرب" اظهار کرد: اگر حاکمیت در طول دهه‌های گذشته به کارآفرینان نگاه مثبتی داشت، امروز شرایط اقتصادی ایران متفاوت بود. چرا ما هیچ موزه‌ای برای کارآفرینی نداریم؟ چرا هیچ کتاب درسی از کارآفرینان نام نمی‌برد؟

وی ادامه داد: موضوع دیگری که بسیار مهم است، رابطه کارآفرینان با فساد و رانتی است که در اقتصاد ایران وجود دارد. در شرایطی که ما هر روز از فساد می‌شنویم باید این سوال را بپرسیم که چند درصد از کارآفرینان واقعی دست‌شان به فساد آلوده بوده است.

رییس اتاق بازرگانی تهران با بیان این‌که با تغییر نگاه می‌شد کارآفرینان را به عنوان الگو به جامعه معرفی کرد، اظهار کرد: این‌که کارآفرینان با وجود تمام این مشکلات کار خود را ادامه داده‌اند، خود برای اقتصاد موضوعی امیدوارکننده است، اما چرا دولت‌ها صدای این امید را نمی‌شوند؟ انزواطلبی هیچ‌گاه راهکار کارآفرینان نبوده است. امروز باید به صحنه بیایند و اجازه دهند مردم با آنها آشنا شوند.

وی با بیان این‌که اعتماد عمومی در اقتصاد و جامعه ایران قربانی شده، ادامه داد: وقتی اعتماد نباشد از دانشجو تا فعالان اقتصادی امیدی به آینده و توسعه کسب‌وکارهایشان ندارند. متاسفانه ما در این سال‌ها با بی‌تدبیری بسیاری از سرمایه‌های موجود را از بین برده‌ایم. امروز جامعه نگران و مضطرب شده و اعتمادش خدشه‌دار شده است.

وی اضافه کرد: مردم ما در دهه ۶۰ با تمام وجود از مرزها دفاع کردند. در دهه ۷۰ به دنبال سازندگی حرکت کردند و در دهه ۸۰ نیز به اصلاحات امید بستند، اما پس از آن افرادی که سودای عدالت داشتند تنها برای مردم سرخوردگی آفریدند.

در چهارمین دوره اعطای نشان و تندیس امین‌الضرب که همزمان با صدوسی‌وششمین سالگرد تاسیس اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، به هشت برگزیده در بخش‌های مختلف تندیس امین‌الضرب اهدا شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: