:
كمينه:۲۱°
بیشینه:۳۲°
به‌روز شده در: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
وزیر تجارت و صنایع عمان:
وزیر تجارت و صنایع عمان گفت: دو کشور ایران و عمان با توجه به اشتراکات سیاسی و جغرافیایی که دارند، می‌توانند همکاری‌های خود در بخش‌های مختلف را گسترش داده و در این زمینه ایران نقش کلیدی در امنیت غذایی عمان ایفا می‌کند.
کد خبر: ۱۴۶۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
اقتصادگردان- مسعود بن علی السنیدی در "هجدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان" اظهار کرد: با توجه به قوانین جدیدی که اخیرا از سوی پادشاه عمان ابلاغ شده، شرایط برای شرکت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری خارجی بهبود پیدا کرده است و در این زمینه توافق‌نامه‌هایی که میان ایران و عمان بسته شده همچون حمل و نقل دریایی بین‌ دو کشور می‌تواند اهمیتی جدی داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت امنیت غذایی برای دولت عمان بیان کرد: ما در حال حاضر از کشورهایی مانند هند، استرالیا و برزیل مواد غذایی وارد می‌کنیم، اما استفاده از کریدور شمال به جنوب هنوز با قدرت پیگیری نشده و نیاز به توجه جدی دارد.

وزیر تجارت و صنایع عمان ادامه داد: عمان در زمینه‌ی پتروشیمی توسعه قابل توجهی داشته و در زمینه‌ مناطق آزاد نیز می‌تواند نقشی جدی ایفا کند. در جلسه مشترک با مقامات ایران تلاش می‌کنیم شرایط را برای توسعه همکاری‌های اقتصادی فراهم کنیم و در این زمینه گام‌های مثبتی برداشته خواهد شد.

در بخش دیگری از این نشست رضا رحمانی - وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران - با اشاره به پیگیری دولت برای اجرای تفاهم‌نامه کریدور شمال به جنوب، اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های اقتصادی ما اتصال کشورهای حاشیه خزر و آسیای میانه به کشورهای حاشیه خلیج فارس است و در این زمینه همکاری با عمان اهمیت فراوانی دارد.

به گفته وی، دولت تلاش می‌کند شرایط را برای فعال کردن بخش خصوصی در همکاری با عمان فراهم کند و در این زمینه برنامه‌ریزی زیادی برای گسترش پیوندهای اقتصادی دو کشور انجام شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این موضوع که توسعه سیاست‌های تجاری مشترک با عمان برای ایران اهمیت فراوانی دارد، اظهار کرد: مناطق آزاد دو کشور امکان جذب سرمایه‌گذار فراوانی داشته و استان‌های جنوبی ایران با توجه به اشتراک فرهنگی و تاریخی با عمان ظرفیت مناسبی برای توسعه همکاری‌های تجاری دو کشور به وجود آورده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: