:
كمينه:۲۳°
بیشینه:۳۸°
به‌روز شده در: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
وزیر نیرو گفت: پیشنهادات انتقال دانش و همکاری‌های منطقه‌ای در حوزه آب به تصویب شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری می‌رسد و مصوبات آن فردا بعد از ظهر اطلاع‌رسانی خواهد شد.
کد خبر: ۱۴۶۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
اقتصادگردان- رضا اردکانیان در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: نمایندگان 15 کشور منطقه و حدود 9 سازمان منطقه‌ای و بین‌المللی در نشست شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری حضور می‌یابند.

وی ادامه داد: رییس این شورا طبق اساسنامه، وزیر نیروست و نشست آن سالی یک بار برگزار می شود، البته این شورا مدتی غیرفعال بود اما در دوره سوم خوشبختانه فعالیت این مرکز با استقبال خوب کشورهای منطقه و حتی برخی کشورهای اروپایی روبرو شده است.

وزیر نیرو با یادآوری این موضوع که در منطقه‌ای هستیم که بیشترین تنوع آبی را داریم، گفت: پیش بینی می‌کنم تعدادی از پیشنهادات که شامل انتقال دانش و همکاری‌های منطقه‌ای در حوزه آب است به تصویب شورا برسد و مصوبات این شورا فردا بعد از ظهر اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اردکانیان در عین حال یادآور شد: معاون وزیر نیروی ترکیه هم برای اولین بار در این دوره در نشست شورا حضور دارد. شرکت کنندگان از کشورهای آذربایجان، عراق، عمان، قرقیزستان، تاجیکستان، سوریه، هند و برخی سازمان های فعال در حوزه آب مستقر در سوییس و آلمان هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: