:
كمينه:۲۵°
بیشینه:۳۵°
به‌روز شده در: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
رئیس سازمان ملی استاندارد:
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: هرچند تحریم‌های ظالمانه بر پیکره اقتصاد کشور سایه افکنده است، اما با صبر و تحمل از آن عبور خواهیم کرد و آن زمان برای تداوم حضور در فضای رقابتی جهانی، ناگزیر از رعایت استانداردها هستیم.
کد خبر: ۱۴۵۷۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
اقتصادگردان- «نیره پیروزبخت» امروز (یکشنبه) در آیین تقدیر از واحدهای نمونه استاندارد استان تهران در محل هتل ارم افزود: جلسات متعدد شورای عالی استاندارد کشور به فواصل کم برگزار می‌شود که نشان‌دهنده اهمیت موضوع استاندارد و اهمیت دادن مسئولان به آن است.

وی خاطر نشان کرد: مباحث خودرو و تدوین سند یکپارچگی غذا در شورای عالی استاندارد به نتیجه رسید.

این مقام مسئول تاکید کرد: اگر بر حضور در سازمان جهانی استاندارد، کدکس، سازمان استاندارد کشورهای اسلامی و غیره اصرار داریم، به دلیل حفظ کیان اقتصادی کشورمان و جلوگیری از نفوذ اقتصادی بیگانگان است.

وی، رشد و توسعه اقتصادی کشورهای اروپایی در اواخر دهه ۹۰ میلادی را یادآور شد و گفت: در آن سال‌ها این کشورها برای رهایی از مشکلات زیست محیطی و آب مورد استفاده، با طراحی استانداردهای جدید، تولید فولاد را در کشورشان محدود و تمایل به استفاده از تولیدات کشورمان داشتند.

پیروزبخت بر پایه‌گذاری درست صنعتی در همه بنگاه های اقتصادی تاکید کرد و افزود: در حالی که در  دهه های ۸۰ و ۹۰ بسیاری وزارتخانه ها و سازمان ها کارشناسان غیرمرتبط با موضوعات را به جلسات استاندارد می فرستادند، امروز همان ها به استانداردها معترضند.

وی همچنین بر لزوم استفاده از بسته های حمایتی سازمان ملی استاندارد برای تولید تاکید کرد که حاصل جلسات مختلف این سازمان با سازمان ها و بخش خصوصی است.

این مسوول، به پیشی گرفتن صادرات از واردات با وجود همه مشکلات و نارسایی ها اشاره و آن را حاصل صبر و تحمل در برابر تحریم ها و سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی برشمرد.

 استاندارد مطالبه عمومی شود

هچنین در این مراسم، «انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران افزود: اگر استاندارد را به عنوان یک مطالبه عمومی در سطح جامعه نشر دهیم، می تواند به کیفیت، رفاه و ارتقای سطح زندگی در جامعه منجر شود.

وی  گفت: اگر تولید کنندگان ارتقای کیفیت تولیدات را در دستور کار خود قرار دهند، دولت نیز می تواند مبارزه همه جانبه ای با قاچاق کالا و ارز داشته باشد.

محسنی بندپی تاکید کرد: سرمایه اجتماعی لوگوی استاندارد هر روز در جامعه در حال افزایش است.

وی، با تقدیر  از تولیدکنندگان به عنوان افسران مبارزه با تحریم‌ها، بیان داشت: تولیدکنندگان با وجود همه سختی‌ها و مشکلات از جمله کمبود مواد اولیه و غیره توانستند کیفیت محصولات خود را حفظ و ارتقاء دهند و رضایتمندی عمومی مشتریان از کالاها همه روزه در حال افزایش است.

استاندار تهران خاطر نشان کرد: رها شدن دولت از تصدی گری ها و سپردن امور به بخش خصوصی واقعی، به ارتقای کیفیت کالاها و محصولات خواهد انجامید.
نام:
ایمیل:
* نظر: