:
كمينه:۲۵°
بیشینه:۳۵°
به‌روز شده در: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان سند الزامات فنی سامانه تبادل الکترونیکی اطلاعات پیشرفته را امضاء کردند.
کد خبر: ۱۴۵۲۵۰
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
اقتصادگردان- گمرک جمهوری اسلامی ایران و کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان در شروع کنفرانس «راه‌حل‌های دیجیتال جهت تسهیل همکاری‌های مرزی و بازرگانی»، با هدف تعمیق همکاری مراجع و نهادهای گمرکی دو کشور، سند الزامات فنی سامانه تبادل الکترونیکی اطلاعات پیشرفته را امضاء کردند. این سند از طرف ایران به امضای علی بعیدی مفردنیا معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک جمهوری اسلامی ایران رسید.

همزمان ارمنستان سندی مشابه را با گرجستان نیز به امضاء رساند. داویت آنانیان، رئیس کمیته درآمدهای دولتی جمهوری ارمنستان، با اشاره به اسناد امضاء شده با کشورهای همسایه اظهار داشت که تبادل اطلاعات با کشورها با استفاده از فن‌آوری اطلاعات کمک خواهد کرد تا نظارت و کنترل مرزی آسان‌تر شود و در پی آن مبارزه علیه قاچاق و کنترل مرزی بهبود خواهد یافت.

کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان، 18 و 19 نوامبر میزبان کنفرانس منطقه‌ای با موضوع "راه‌حل‌های دیجیتالی جهت تسهیل همکاری‌های مرزی و بازرگانی" در ایروان بود. در این همایش تیگران آوینیان معاون نخست‌وزیر، داویت آنانیان رئیس کمیته درآمدهای دولتی، کویمو میکوری دبیر کل سازمان جهانی گمرک، دیمیتری ماریئاس نماینده دائم برنامه توسعه سازمان ملل در ارمنستان، نمایندگان نهادهای بین‌المللی، بخش‌های خصوصی و دولتی و نمایندگان سرویس‌های گمرکی کشورهای دیگر حضور داشتند.

لازم به ذکر است؛ بعیدی مفردنیا معاون برنامه ریزی و امور بین‌الملل گمرک کشورمان که در راس هیاتی برای شرکت در این کنفرانس منطقه‌ای در ایروان به سر می‌برد با حضور در سفارت جمهوری اسلامی در ایروان با حسین عمیدی کاردار موقت سفارت و محسن رحیمی رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی در ایروان دیدار و درباره تسریع در اجرای همکاری‌های اقتصادی دو کشور گفت‌وگو و رایزنی کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: