:
كمينه:°
بیشینه:°
به‌روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه :
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه گفت: بر اساس توافقنامه ای که بین سازمان توسعه تجارت ایران، اتاق های بازرگانی و وزارت امور خارجه وجود دارد، تمرکز صادرات بر روی کشورهای هدف شامل کشورهای همسایه ، عضو اوراسیا، کشور های و همچنین چین و روسیه است.
کد خبر: ۱۴۴۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
اقتصادگردان- کیوان کاشفی با اشاره به اینکه هر کدام از سازمان‌های گفته شده باید مسئولیت و وظایف خود را به منظور ساماندهی در توسعه صادرات غیر نفتی به کشور های هدف به ویژه 16 کشور مشخص متمرکز کنند، افزود: دلیل محدود کردن کشورهای هدف صادراتی این است که بتوانیم برای هر کدام از آنها الگو و هدف گذاری مناسبی را داشته باشیم.

وی اظهار داشت: هر کشوری شرایط اقتصادی و سیاسی خود را دارد بنابراین ضروری است تا بر اساس شرایط مختص به آن کشور اهداف صادراتی و ارتباطات تجاری برنامه ریزی شوند.

کاشفی گفت: به عنوان مثال شرایط اقتصادی و سیاسی کشور های اوراسیا با کشوری مانند عراق و سوریه کاملا متفاوت است، بنابراین هدف گذاری و شرایط صادرات و واردات به این کشور ها نیز باید متفاوت باشد.

وی در ادامه گفت: ایجاد هماهنگی لازم فعالان بخش خصوصی با دستگاه‌های متولی برای صادرات کالا به ویژه به کشورهای عراق و سوریه لازم و ضروری است.

کاشفی بیان کرد: در صورتی که آنها هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های متولی ( سازمان توسعه تجارت ایران، وزارت خارجه و اتاق‌های مشترک بازرگانی ) را انجام دهند، برای صادرات کالاهای خود به کشور های مذکور مشکلی نخواهند داشت.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه اظهار داشت : مسئولان و دست اندرکارانی که در اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه فعالیت دارند، شرایط مناسبی برای فعالیت تجار ایرانی به ویژه صادر کنندگان فراهم کردند.

وی در پایان گفت: درصورتی که مسیر زمینی صادرات کالا به کشورهای عراق و سوریه راه اندازی شود، بسیاری از موانع پیش روی آنها رفع خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: