:
كمينه:۵°
بیشینه:۸°
به‌روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد
از این پس در روز ١٩ آبان هر سال زنگ بیمه در مدارس سراسر کشور به صدا در خواهد آمد، بدنبال این هستیم که بیمه همگانی را در همه خانواده ها، سازمان ها و شرکت ها داشته باشیم
کد خبر: ۱۴۴۵۰۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
اقتصادگردان- رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: که از این پس در روز ١٩ آبان هر سال زنگ بیمه در مدارس سراسر کشور به صدا در خواهد آمد.
به گزارش ایبِنا، غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی روز يكشنبه و با حضور در دبستان دخترانه شهدای جلایی پور منطقه ٢ آموزش و پرورش زنگ بیمه را در مدارس به طور نمادین به صدا در آورد.
وی در سخنانی در این مراسم با بیان اینکه از این پس روز ١٩ آبان زنگ بیمه به صدا در خواهد آمد، گفت: ما بدنبال این هستیم که بیمه همگانی را در همه خانواده ها، سازمان ها و شرکت ها داشته باشیم.
رییس شورای عالی بیمه افزود: بدنبال این هستیم که همه افراد جامعه به جز بیمه اجباری شخص ثالث، دارای پوشش های بیمه زندگی، آتش سوزی، بدنه خودرو و مسئولیت باشند. وی اظهار داشت: حداکثر سه در هزار حق بیمه از هر دارایی گرفته می شود و در صورت وقوع خسارت، بیمه آن را جبران خواهد کرد.
سلیمانی گفت: دبستانی ها می توانند بخشی از پول های خود را در قالب بیمه های زندگی یا بیمه زندگی پس انداز با هر مبلغی سپرده گذاری کنند و بعد از ٥ تا ٢٠ سال، چندین برابر سپرده خود را دریافت کنند.
رییس کل بیمه مرکزی از دبستانی ها خواست تا مُبلغ بیمه در خانواده های خود باشند و افزود: از امروز می خواهیم باشگاه نوآوران بیمه را افتتاح کنیم. شما باید از والدین خود بخواهید تا بدون بیمه سوار بر خودرو یا موتورسیکلت نشوند
وی اعلام کرد: در سال ٩٧ حدود ١٧ هزار نفر در تصادفات رانندگی کشته و ٣٤٠ هزار نفر دیگر مجروح شدند. حدود ٤٠ هزار نفر نیز در سال های گذشته به دلیل تصادفات رانندگی معلول شده اند که رقم بسیار بالایی است.
رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به جلسه برگزار شده در کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تشکیل صندوق حوادث طبیعی گفت: این لایحه هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.
وي افزود: شورای نگهبان پیش از این چندین اشکال به لایحه تشکیل صندوق حوادث طبیعی وارد کرده بود که ما هفته گذشته و در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس و با حضور نماینده این شورا، اشکالات وارد شده را بررسی و به جمع بندی رسیدیم. خوشبختانه در جلسه هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس نظر شورای نگهبان، مجلس و بیمه مرکزی درباره لایحه تشکیل صندوق حوادث طبیعی تامین شد و فکر می‌کنم این لایحه هفته آینده در دستور کار صحن علنی قرار بگیرد.
سلیمانی ابراز امیدواری کرد که با تصویب لایحه تشکیل صندوق حوادث طبیعی در صحن علنی مجلس، فعالیت این صندوق از ابتدای سال ۹۹ در کشور آغاز شود. رییس کل بیمه مرکزی درباره جزئیات حق بیمه دریافتی از شهروندان و سهم دولت در آن که یکی از اشکالات شورای نگهبان بود، نیز گفت: براساس این لایحه مبلغ ۶۰ هزار تومان سالیانه از طرف دولت و ۶۰ هزار تومان دیگر از سوی صاحب ملک یا واحد مسکونی و به شکل ۵۰-۵۰ پرداخت می‌شود.
سلیمانی تصریح کرد: بیمه حوادث طبیعی بیمه‌ای اجباری است و تمام واحدهای مسکونی کشور باید برابر حوادث طبیعی از قبیل زلزله و سیل بیمه باشند. وی توضیح داد: سهم دولت از حق بیمه پرداختی لایحه حوادث طبیعی از طریق لایحه بودجه سالیانه مشخص خواهد شد و سهم صاحبان واحدهای مسکونی نیز ماهیانه از طریق قبض آب و برق دریافت می‌شود.
رییس شورای عالی بیمه در خصوص افزایش حق بیمه حوادث طبیعی و نحوه محاسبه آن نیز گفت: افزایش حق بیمه هر ساله با توجه به میزان تعهدی که بیمه‌گر در قبال حوادث طبیعی برعهده می‌گیرد، تعیین می‌شود و با تصویب دولت و مجلس نیز سهم دولت و صاحب ملک در این رابطه مشخص خواهد شد.
وی در خصوص زلزله روز جمعه در استان آذربایجان شرقی نیز اظهار داشت: بیشتر واحدهای مسکونی و تجاری آسیب دیده در این زلزله فاقد بیمه‌نامه بوده‌اند. وی در خصوص آمار آسیب دیدگانی که دارای بیمه‌نامه‌های دانش‌آموزی، عمر یا مرهونه بانکی بوده‌اند نیز افزود: روز جمعه و بعد از زلزله بلافاصله تیم‌هایی را به محل زلزله اعزام کردیم و آمارهای این موضوعات نیز بعد از مشخص شدن، اعلام خواهد شد.نام:
ایمیل:
* نظر: