:
كمينه:۱۳°
بیشینه:۲۳°
به‌روز شده در: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
یک مقام مسئول مطرح کرد؛
مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت از صادرات بیش از 134 میلیون دلار در صنعت برق، مخابرات و تجهیزات پزشکی خبرداد.
کد خبر: ۱۴۴۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
اقتصادگردان- کیوان گردان با اعلام این خبر گفت: عمده صادرات این صنعت به کشور عراق و در زمینه تجهیزات صنعت برق بوده است؛ چرا که عراق به لحاظ زیرساخت های برق به شدت ضعیف است و اکثر مردم این کشور از ژنراتورهای خانگی برق تولید می کنند.

وی با اشاره به همکاری و توسعه روابط تجاری با عراق گفت: صادرات به عراق و وسعه روابط تجاری و صنعتی فرصت مناسبی است که در اختیار ما قرار داردو نیازمند حمایت همه ارگان ها به خصوص وزارت نیرو است. صنعت برق کشورما پتانسیل زیادی در وارد شدن به مراودات تجاری با عراق دارد.

گردان در بخش دیگری از صحبت هایش به 58 تعرفه ایجادی در سال گذشته اشاره کرد و توضیح داد: سال گذشته 58 ردیف تعرفه که عمدتادر حوزه تجهیزات پزشکی که وزارت بهداشت هم برآن تاکید داشته، اضافه و اعمال شده است.

مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک بیان کرد:16 تعرفه نیز ویرایش شده است که از این تعداد 10 مورد شرح تعرفه است و 6 مورد نیز در زمینه افزایش ردیف تعرفه ها بودهاست.

وی همچنین میزان واردات در حوزه برق، الکترونیک، مخابرات و تجهیزات پزشکی را 4.8 میلیارد دلار از کشور چین و امارات اعلام کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: