:
كمينه:۲۵°
بیشینه:۳۴°
به‌روز شده در: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۵
تحليل افرايش سرمايه بانك ملت
تا انتشار جزئیات بیشتر در این رابطه نمی‌توان رای به رفتار هیجانی سهامداران و دامن زدن به موج‌های دسته‌جمعی داد که بدون داشتن تحلیل از اثر اخبار دست به انتخاب می‌زند و ناآگاهانه تصمیم‌گیری می‌کند
کد خبر: ۱۴۴۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
اقتصاد گردان - به نظر می‌رسد داشتن تصویر واضح از خبر اخیر در خصوص افزایش سرمایه‌ بانک‌ها از جو هیجانی حاکم بر کل بازار بکاهد. عصر روز گذشته گزارش هیئت مدیره بانک ملت برای افزایش 160 درصدی سرمایه از محل سایر اندوخته‌ها انتشار یافت و دو جبهه از معامله‌گران را رویاروی هم قرار داد.
  گروهی از فعالان بازار این گزارش را به منزله رفع نگرانی در خصوص افزایش سرمایه بانک‌ها تلقی کردند و گروهی دیگر منبع تامین افزایش سرمایه بانک ملت -که از سایر اندوخته‌هاست – را مهر تاییدی بر ترس بازار دانستند.
در این میان، به نظر می‌رسد یک موضوع مهم در بحث‌های بورس‌بازان غایب است. طبق اظهارات معاون نظارتی بانک مرکزی یکی از بندهای محدودسازی افزایش سرمایه مرتبط به دارایی‌های قابل فروش بانک‌هاست. این محدودیت را می‌توان در راستای سیاست‌های کلی بانک مرکزی برای سوق دادن بانک‌ها به خروج از بنگاه‌داری و چابک‌سازی عملیات بانکی تلقی کرد.
 اثرات مستقیم این سیاست از طریق فروش دارایی می‌تواند در صورت‌های مالی بانک‌ها منعکس شود و همچون نمونه اخیر آن _ فروش بلوک فملی توسط بانک ملت – در جهت تقویت سهام بانکی عمل کند. 
در هر حال، آنچه روشن به نظر می‌رسد این است که تا انتشار جزئیات بیشتر در این رابطه نمی‌توان رای به رفتار هیجانی سهامداران و دامن زدن به موج‌های دسته‌جمعی داد که بدون داشتن تحلیل از اثر اخبار دست به انتخاب می‌زند و ناآگاهانه تصمیم‌گیری می‌کند
نام:
ایمیل:
* نظر: