:
كمينه:۲۳°
بیشینه:۳۴°
به‌روز شده در: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان را از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت نفت اعلام کرد و گفت: گازرسانی به سیستان و بلوچستان سبب فراهم‌شدن زیرساخت‌ها برای فعال‌سازی بندر اقیانوسی چابهار می‌شود.
کد خبر: ۱۴۳۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
اقتصادگردان- به نقل از شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، بهرام صلواتی،گفت: گازرسانی به استان سیستان‌وبلوچستان از اولویت‌های اساسی وزارت نفت است که سبب رشد اقتصادی و اجتماعی منطقه می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای دولت برای ایجاد رونق اقتصادی و زیرساخت‌های صنعتی در مناطق چابهار، مکران و کنارک یادآور شد: گازرسانی به‌هنگام به این مناطق می‌تواند نقشی بسزا در شکل‌گیری زیرساخت‌های مورد نیاز منطقه ایفا کند تا با رونق فعالیت‌های اقتصادی در جنوب شرق کشور، گامی اساسی برای فعال‌سازی بندر اقیانوسی چابهار برداشته شود.

صلواتی با بیان اینکه راه‌اندازی پروژه‌های گازرسانی در منطقه ویژه اقتصادی مکران، چابهار و کنارک، مورد تاکید ویژه وزیر نفت و نیز مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران است، تصریح کرد: با به ثمر نشستن این پروژه‌ها و رسیدن نعمت گاز طبیعی به منطقه صنعتی و پتروشیمی مکران، نیروگاه‌ها و شهرهای چابهار و کنارک و روستاهای آن منطقه با استفاده از گاز طبیعی به جای دیگر سوخت‌های میان تقطیر، گام‌های موثری در استفاده بهینه از انرژی و بهره‌گیری از گاز طبیعی به عنوان سوخت پاک برداشته می‌شود.

وی با اشاره به برخی موانع عملیاتی و طبیعی اجرای پروژه در استان سیستان و بلوچستان مانند گستردگی حوزه اجرایی، طبیعت خشن و توفان‌های شن، اضافه کرد: این منطقه با بهره‌مندی از خط هفتم سراسری گازرسانی خواهد شد، خطی که کارکنان آن ثابت کرده‌اند در مسیر خدمت به مردم از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند و نسبت به راه‌اندازی به موقع پروژه‌ها اقدام می‌کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: