:
كمينه:۳°
بیشینه:۱۵°
به‌روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
با صدور اطلاعیه رسمی در کدال؛
بانک ملت با صدور اطلاعیه ای در سامانه کدال اعلام کرد: مبلغ خسارت توافق شده با خزانه داری انگلیس وصول شده و طبق محاسبات انجام شده، به عنوان درآمد پیش بینی نشده‌ی غیر مستمر و غیر عملیاتی، تاثیر مثبتی در حدود ۱۳۰ ریال بر EPS بانک در سال مالی ۱۳۹۸ خواهد داشت
کد خبر: ۱۴۲۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
اقتصاد گردان - بانک ملت با انتشار یک اطلاعیه رسمی نسبت به آخرین وضعیت مبلغ خسارت توافق شده با خزانه‌داری انگلیس، تسعیر نرخ ارز بر EPS و سود اقدام به شفاف‌سازی کرد.

بانک ملت با صدور اطلاعیه ای در سامانه کدال اعلام کرد: مبلغ خسارت توافق شده با خزانه داری انگلیس وصول شده و طبق محاسبات انجام شده، به عنوان درآمد پیش بینی نشده‌ی غیر مستمر و غیر عملیاتی، تاثیر مثبتی در حدود ۱۳۰ ریال بر EPS بانک در سال مالی ۱۳۹۸ خواهد داشت.

در ادامه این اطلاعیه آمده است که همچنین مطابق اطلاعات تکمیلی دریافتی؛ مبلغ توافق شده پس از تسعیر با نرخ ابلاغی بانک مرکزی «۷۵.۰۰۰ ریال برای هر دلار و ۸۵.۰۰۰ ریال برای هر یورو» با لحاظ آثار مالیاتی مبلغی در حدود ۶.۲۰۰ میلیارد ریال و بدون لحاظ نمودن آثار مالیاتی در حدود ۷.۸۰۰ میلیارد ریال تاثیر مثبت بر سود سال ۹۸ بانک خواهد داشت.

همچنین در ادامه این اطلاعیه شفاف سازی درباره افزیش سرمایه اعلامی بانک اعلام شده که با توجه به انتشار اطلاعیه در خصوص شایعه، خبر یا گزارش منتشر شده در ۹ مهر ماه ۹۸ توسط شرکت بانک ملت، با موضوع تصویب پیشنهاد افزایش سرمایه آن شرکت در جلسه هیئت مدیره ۸ مهر ماه ۹۸ از مبلغ ۵۰.۰۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۱۳۰.۰۰۰ میلیارد ریال از محل سایر اندوخته ها/ تفاوت ناشی از تسعیر دارایی ها و بدهی های ارزی، به اطلاع می رساند، انجام فرآیند افزایش سرمایه منوط به اخذ مجوز از بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار پس از بررسی مدارک و مستندات مربوطه می باشد.

افزون بر این بانک ملت در این اطلاعیه اعلام کرده است که باید به آثار مفاد بندهای گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی نسبت به صورت های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۷ بر سود انباشته شرکت، توجه شود.

از سویی دیگر، نماد «وبملت» که در اواخر خردادماه به دلیل عدم رعایت ضوابط افشای اطلاعات متوقف شده بود. امروز پس از سه ماه با شفاف سازی شرکت، بازگشایی شد.

بر این اساس، مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نماد معاملاتی شرکت بانک ملت «وبملت» پس از برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه بدون تقسیم سود نقدی و عمومی عادی فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیئت مدیره و با توجه به ارائه اطلاعات شفاف سازی منتشر شده در سایت کدال، بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله است. 
نام:
ایمیل:
* نظر: