:
كمينه:۲۲°
بیشینه:۳۵°
به‌روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای گفت: ظرفیت پارکینگ برکت در مرز مهران امسال به بیش از ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس رسید.
کد خبر: ۱۴۱۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
اقتصادگردان- خداداد مقبلی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت طرح اربعین که در محل سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای برگزار شد گفت: ظرفیت پارکینگ مهران امسال افزایش یافته است.

بر اساس توضیحات مقبلی اکنون ظرفیت پارکینگ پایانه برکت در مرز مهران ۶۰۰ دستگاه اتوبوس است اما سه پارکینگ پشتیبان در کنار پارکینگ داخلی با ظرفیت ۴۰۰ تا ۶۰۰ دستگاه اتوبوس برای پشتیبانی از پایانه برکت ساخته شده است و اکنون در مرحله نصب روشنایی قرار دارد.

وی گفت: امیدواریم این سه پارکینگ پشتیبان اتوبوسی بتوانند کمک کننده پایانه برکت باشند چرا که حداقل تا ۱۲۰۰ اتوبوس امکان پارک در این سه پارکینگ را دارند.

مقبلی خبر داد که ۴۰۰ چشمه دستشویی در پایانه صفر مرزی احداث شده است و ۱۰۰ چشمه دستشویی نیز در پایانه برکت احداث شده است.

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری ادامه داد: یکی از مشکلات سال گذشته این بود که راه‌های ورودی و خروجی مجزایی در مرز مهران نداشتیم که باعث مشکلات ترافیکی شد. اما امسال این مشکل حل شده است و در قسمت جنوب پایانه برکت راهی احداث شده است که امکان ورود و خروج فراهم است.

وی خبر داد که طرح کنار گذرغربی مهران به راههای ارتباطی مسیر کربلا اضافه می‌شود و گفت: اکنون استانداری ایلام در حال اجرای آسفالت این مسیر جدید است و امیدواریم به اربعین امسال برسد. در این صورت با روانی ترافیک در شبکه ارتباطی مواجه خواهیم بود.

مقبلی گفت: در پایانه خسروی نیز  ۱۰۰ چشمه دستشویی ساخته شده است و دو سالن برای پذیرش زائران وجود دارد و تا ۱۰ روز آینده این پایانه نیز اماده سرویس دهی برای ورد و خروج زائران است.

وی در خصوص هزینه اقدامات زیر ساختی در پایانه‌های مرزی کشور گفت: بیش از ۵۰ میلیارد تومان تومان قرارداد در سه پایانه مهران، شلمچه و چذابه منعقد شده است و علاوه بر آن فرد خیری در پایانه مهران اقدام به ساخت سایه‌بان کرده است.

مقبلی گفت: زائران پاکستانی و افغانستانی از پایانه مرزی میرجاوه و دوغارون برای ورود به عراق استفاده می‌کنند و بر همین اساس در مرز دوغارون سالن مناسبی احداث و اقداماتی مثل نصب آب سردکن ها ادامه دارد. در پایانه مرزی میرجاه نیز توسعه سالن مسافربری و نصب آب سرد کن در دستور کار است و افزایش چشمه‌های دستشویی و حمام نیز در حال اجرا که امیدوایم تا اربعین امسال تکمیل شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: