:
كمينه:۲۵°
بیشینه:۳۵°
به‌روز شده در: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: بازیافت شیشه باعث ۲۰ درصد کاهش آلودگی هوا و ۵۰ درصد کاهش آلودگی آب نسبت به تولید آن از مواد اولیه می‌شود.
کد خبر: ۱۴۱۲۳۴
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
اقتصادگردان- صدرالدین علیپور با اشاره به اینکه تجزیه شیشه‌های دفن شده در طبیعت حدود 4 هزار سال به طول می‌انجامد، اظهار کرد: استفاده روزافزون و محدودیت مواد خام برای تولید این نوع ظروف، باعث شده بازیافت آن به عنوان مناسب‌ترین گزینه برای دفع این مواد انتخاب شود.

علیپور با بیان اینکه فروردین ماه سال جاری، بالاترین و تیرماه پایین‌ترین آمار زباله‌های خشک جمع‌آوری شده در تهران را داشته‌ایم، تصریح کرد: این در حالی است که در فروردین ماه امسال بالاترین و خرداد ماه پایین‌ترین آمار بازیافت شیشه را ثبت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه کمبود بازیافت شیشه موجب هدر رفتن بخش عظیمی از سرمایه‌های ملی شده است، اظهار کرد: بازیافت شیشه باعث 20 درصد کاهش آلودگی هوا و 50 درصد کاهش آلودگی آب نسبت به تولید آن از مواد اولیه می‌شود.

علیپور با تاکید بر دلایل بازیافت شیشه عنوان کرد: بازیافت شیشه در کاهش هزینه‌ها موثر است چرا که شیشه از مقدار زیادی مواد خالص و ارزان قیمت تهیه می‌شود. در واقع برنامه اصولی بازیافت، آشتی‌دهنده و همسو‌کننده فعالیت‌های اقتصادی با برنامه‌های حفاظت از محیط زیست است.

وی با اشاره به یکی از معضلات پسماند شیشه افزود: وجود شیشه خرد شده و عدم جداسازی آن از پسماند ‌تر، یکی از معضلات مدیریت شهری محسوب می‌شود چرا که وجود خرده شیشه علاوه بر پخش زباله و آسیب به کارگران خدمات شهری؛ سبب ایجاد اشکال در فرایند تولید کمپوست از پسماند ‌تر نیز خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: