:
كمينه:۱۳°
بیشینه:۲۶°
به‌روز شده در: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات می‌تواند با برنامه‌ریزی دقیق شرایط را برای صادرات محصولات کشاورزی در این رویداد مهم فراهم نماید.
کد خبر: ۱۴۱۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
اقتصادگردان- به نقل از اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات، احمد کیخا در دیدار با اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات، ضمن تاکید بر نقش اتاق بازرگانی و اتاق‌های مشترک در توسعه صادرات، نبود ساماندهی کمی و کیفی صادرات محصولات کشاورزی را از موانع اصلی توسعه صادرات این محصولات عنوان کرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، شناسایی بازارهای هدف، ایجاد مشوق‌های صادراتی برای تولیدکنندگان و ساماندهی تشکل‌ها را از مهمترین عوامل صادرات محصولات کشاورزی برشمرد.

وی همچنین برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ امارات را فرصت ارزشمندی برای حضور تولیدکنندگان و تجار محصولات کشاورزی در بازار این کشور دانست و تاکید کرد: اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات می‌تواند با برنامه ریزی دقیق شرایط را برای صادرات محصولات کشاورزی در این رویداد مهم فراهم نماید.

وی با اشاره به توانمندی‌های کشور در تولید محصولات کشاورزی، بازار امارات را بازار هدف مناسبی برای حضور صادرکنندگان قلمداد نمود.

کیخا خاطرنشان کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس با حمایت از طرح‌ها و برنامه های صادرات محور در کنار اتاق بازرگانی و اتاق مشترک همراهی لازم را در تقنین قوانین مورد نیاز و اجرایی شدن آن خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: