:
كمينه:۲۲°
بیشینه:۳۵°
به‌روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
واحد های بزرگ صنعتی و معدنی در پنج ماهه نخست امسال ۱۹ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۱۹۷ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد چهاردرصدی را ثبت کرد.
کد خبر: ۱۴۱۲۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
اقتصادگردان- واحد های سنگ آهن جلال آباد، گهر زمین، اپال پارسیان سنگان، گل گهر، چادرملو، سنگ آهن مرکزی، صبا نور و صنعتی و معدنی توسعه ملی در مرداد ماه امسال نیز سه میلیون و ۸۲۲ هزار و ۳۲ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند که در مقایسه با مرداد ۹۷ رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین میزان تولید سنگ آهن دانه‌بندی مجموعه‌های سنگ آهن مرکزی، چادرملو، سنگان، میشدوان، مجتمع معادن فلات مرکزی (چاه گز)، صبا نور در دوره فروردین تا مرداد ماه امسال به رقم ۲ میلیون و ۲۲ هزار و ۲۰۶ تن رسید که نسبت به مدت مشابه افت چهار درصدی دارد.

علاوه براین در مرداد ماه امسال نیز تولید سنگ آهن دانه بندی این واحدها به رقم ۳۵۹ هزار و ۲۴۹ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته کاهش ۵۱ درصدی را به دنبال داشت.

بر اساس جداول آماری مورد بررسی گندله تولیدی واحدهای فولاد مبارکه، خوزستان، میدکو، خراسان، چادرملو، گل گهر، اپال پارسیان سنگان، فولاد سنگان و صبا نور در دوره این گزارش به  رقم ۱۷ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۴۷۹ تن رسید که نسبت به پنج ماه نخست پارسال افت یک درصدی را نشان می‌دهد.

واحدهای یاد شده، مرداد ماه امسال سه میلیون و ۲۰۱ هزار و ۸۸۱ تن تولید گندله داشتند که در مقایسه با ماه مشابه سال ۹۷ تغییری نداشت.

کنسانتره سنگ آهن تولیدی در مدت چهار ماهه نخست امسال هم به رقم ۱۲ میلیون و ۸۳ هزار و ۱۰۰ تن رسید و در مقایسه با چهار ماهه ابتدایی پارسال که ۱۲ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۶۰۰ تن بود، افت ۳.۹ درصدی دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: