:
كمينه:۰°
بیشینه:۵°
به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
معاون شهردار تهران از هدف‌گذاری مدیریت شهری پایتخت برای صدور پروانه ساخت و ساز برای پرونده‌های معمولی و بدون مشکل ظرف مدت یک ماه خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
اقتصادگردان- عبدالرضا گلپایگانی با اشاره به انتقادات شورای شهر تهران از افزایش میزان نارضایتی شهروندان در حوزه شهرسازی و معماری گفت: موضوع نارضایتی مردم از بخشی از عملکرد شهرداری یک واقعیت است که نمی‌توانیم آن را انکار کنیم اما این امر در بخش‌های مختلف بررسی می‌شود و مهم این است که در این زمینه گوش شنوایی داشته باشیم که داریم.

او با تاکید بر اینکه مواجهه مردم با شهر و شهرداری دارای ابعاد مختلف است که در این میان نارضایتی از بخش شهرسازی تنها حدود ۱۸ درصد از نارضایتی‌ها در مقایسه با کل مسائل شهر را به خود اختصاص می‌دهد، اظهارکرد: در حوزه شهرسازی به واسطه برون‌سپاری برخی از فرایندها و ارجاع آنها به دفاتر خدمات الکترونیک ممکن است نارضایتی‌هایی شکل گرفته باشد. بخشی نیز به دلیل رفتارهایی است که باید طبق ضوابط انجام دهیم و طبیعی است افرادی که تخلف می‌کنند از این فرایند ناراضی باشند.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: اگر از عموم مردم در مورد عملکرد شهرداری در خصوص جلوگیری از تخلفات بپرسیم حتما مردم رضایت خود را اعلام خواهند کرد. با این وجود فرایند شهرسازی هم در دفاتر و هم در معاونت شهرسازی مناطق نیاز به جراحی جدی دارد.گلپایگانی به راهکارهای حل این موضوع اشاره و اظهارکرد: چند استراتژی برای این موضوع در نظر گرفتیم که گام نخست آن اصلاح ضوابط و مقررات است. برای تحقق این امر تیمی از کارشناسان در چهار گروه کاری تشکیل شده است تا در این زمینه آسیب‌شناسی کنند و فرایند اصلاحات نیز آغاز شد البته بخشی از این اصلاحات نیاز به تایید کمیسیون ماده ۵ دارد چراکه برخی از قوانین و مقررات با هم در تناقض هستند.وی ادامه داد: واقعیت این است که سازمان کاری که در حال حاضر چیده‌ایم و متکی بر برون‌سپاری و خدمات الکترونیک است، اشکال دارد. زمانی که دفاتر را با رویکرد درست واگذاری کار به مردم ایجاد کردیم، تلاش کردیم عین همان سازمان کاری که در شهرداری اعمال می‌شد را در بخش خصوصی پیاده کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: