:
كمينه:۵°
بیشینه:۸°
به‌روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی از اقدامات نهایی ایمیدرو در جهت افزایش سرمایه صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی تا ۵۰۰ میلیارد تومان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۰۱۴۱
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
اقتصادگردان- فرید دهقانی به مناسبت هفته دولت از افزایش سرمایه صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی تا ۵۰۰ میلیارد تومان به همت سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی (ایمیدرو) خبر داد و گفت: این افزایش سرمایه در حالی محقق خواهد شد که پیش از این سرمایه صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی ۱۴۳ میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی با بیان اینکه امسال محور برنامه‌ها در بخش معدن و صنایع معدنی، احیا معادن کوچک است اظهار کرد: در سال "رونق تولید" و در راستای برنامه احیا و راه‌اندازی معادن کوچک و متوسط، تفاهم‌نامه‌ای مابین صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی و بانک صنعت و معدن به امضا رسیده است. این تفاهم نامه به منظور اعطای تسهیلات به متقاضیان برای تامین ماشین آلات، تجهیزات و سایر طرح‌های مرتبط با عملیات معدنی منعقد شد.

وی افزود: از دیگر خدمات صندوق، می‌توان به اکتشاف اشاره کرد که از منابع مالی تأمین شده از وجوه اداره شده وزارت صنعت و معدن تجارت است. این رویه نرخ تأمین مالی را کاهش خواهد داد. به این منظور بیمه نامه اعتباری بهره‌برداری نیز به بهره‌برداران و استخراج کنندگان معدنی برای دسترسی آسان به منابع مالی بانکی و بین بانکی ارائه می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: