:
كمينه:۱°
بیشینه:۱۳°
به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲
گزارش زیست محیطی از کارگاه‌های صنعتی از این حکایت دارد که پسماندهای صنعتی جامد در آنها به حدود ۱۴ هزار تن در سال می‌رسد.
کد خبر: ۱۳۹۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴
اقتصادگردان- نتایج آمارگیری از ویژگی ­های محیط زیستی کارگاه‎های صنعتی ١٠ نفر کارکن و بیش‎تر از سوی مرکز آمار در سال‎های ١٣٩٤ و ١٣٩٥ نشان می‌دهد که مقدار پسماند صنعتی جامد کارگاه­‌های صنعتی ١٠ نفرکارکن و بیشتر در سال ١٣٩٤، بیش از ۱۳هزار تن و در سال ١٣٩٥، نزدیک به ۱۴ هزار تن بوده است.

در دوره های مورد بررسی، صنایع تولید فلزات پایه، تولید سایر فراورده های معدنی غیرفلزی و تولید فراورده های غذایی بیش­ترین مقدار پسماند صنعتی جامد را تولید کرده اند. در بین استان­های کشور، کارگاه‌­های صنعتی استان­ اصفهان بیشترین مقدار پسماند صنعتی جامد را تولید کرده است.

مقدار پسماند صنعتی مایع کارگاه­‌های صنعتی ١٠ نفرکارکن و بیشتر در سال ١٣٩٤، ٩٠٠٧ هزار متر مکعب و در سال ١٣٩٥، ٩٣٩٧ هزار مترمکعب بوده است. همچنین صنایع فراورده های غذایی، تولید موادشیمیایی و فراورده های شیمیایی و تولید کک و فراورده های حاصل از پالایش نفت بیش­ترین مقدار پسماند صنعتی مایع را تولید کرده است. در بین استان ­های کشور، کارگاه­ های صنعتی استان­ اصفهان بیشترین مقدار پسماند صنعتی مایع را تولید کرده است.

مقدار آب خریداری شده توسط کارگاه­های صنعتی ١٠ نفرکارکن و بیشتر در سال ١٣٩٤، ٨١٥ میلیون متر مکعب و در سال ١٣٩٥، ٧٧٥ میلیون متر مکعب است که صنایع تولید مواد شیمیایی و فراورده های شیمیایی و تولید کک و فراورده های حاصل از پالایش نفت به ترتیب بیشترین مقدار آب را خریداری کرده اند. در بین استان‌­های کشور، کارگاه‌­های صنعتی استان های خوزستان و تهران بیشترین مقدار آب را خریداری کرده­ اند.

مقدار آب مصرفی (شامل آب در گردش نمی­‌شود) کارگاه‌­های صنعتی ١٠ نفرکارکن و بیشتر در سال ١٣٩٤، ١١٩١ میلیون متر مکعب است که صنایع تولید مواد شیمیایی و فراورده های شیمیایی، فلزات پایه و تولید کک و فراورده های حاصل از پالایش نفت به ترتیب بیشترین مقدار آب را مصرف کرده اند. این رقم با احتساب آب در گردش به ٣٢٨٧ میلیون متر مکعب می­رسد. همچنین در سال ١٣٩٥، مقدار آب مصرفی (شامل آب در گردش نمی­شود) توسط کارگاه های مذکور، ١١٥٧ میلیون مترمکعب است که صنایع تولید مواد شیمیایی و فراورده های شیمیایی، تولید کک و فراورده های حاصل از پالایش نفت و تولید فلزات پایه به ترتیب بیشترین مقدار آب را مصرف کرده اند. در بین استان­های کشور، کارگاه­های صنعتی استان­های خوزستان و تهران بیشترین مقدار آب را مصرف کرده ­اند. این رقم با احتساب آب در گردش به ٣٠٩٨ میلیون متر مکعب می‌­رسد.

مقدار فاضلاب صنعتی کارگاه­های صنعتی ١٠ نفر کارکن و بیشتر در سال ١٣٩٤، ١٢٦ میلیون متر مکعب و در سال ١٣٩٥، ١١٩ میلیون مترمکعب است که در هر دو دوره صنایع تولید کک و فراورده های حاصل از پالایش نفت، تولید مواد شیمیایی و فراورده های شیمیایی و تولید فلزات پایه به ترتیب بیشترین مقدار فاضلاب صنعتی را تولید کرده ­اند. در بین استان‌­های کشور، کارگاه­های صنعتی استان­ خوزستان بیشترین مقدار فاضلاب صنعتی را تولید کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: