:
كمينه:۲°
بیشینه:۸°
به‌روز شده در: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
دبیرکل اتاق ایران:
دبیرکل اتاق بازرگانی ایران معتقد است تشکل‌ها با توجه به تسلطی که بر فضای اقتصادی کشور دارند، زودتر از دولت متوجه مشکلات می‌شوند.
کد خبر: ۱۳۹۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
اقتصادگردان- علیرضا اشرف در همایش ملی "تشکلهای اقتصادی، راهبران توسعه"، اظهار کرد: تشکلها پایه و مبنای اقتصاد هستند و دولت می‌تواند با استفاده از توان آنها بسیاری از اهداف را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه سیاست‌گذاری اقتصاد بدون حضور تشکلها ممکن نیست، تصریح کرد: همانطور که قانونگذار تشکلها را به رسمیت شناخته، ما باید در عرصه تصمیم‌گیری ها نیز حضور داشته باشیم و از ما نظرخواهی شود.

اشرف درباره خواسته‌های تشکلها از دولت نیز توضیح داد: افزایش امکان مشارکت در امور، جلوگیری از موازی‌سازی تشکلها و گسترش نقش تشکلها در اتاق بازرگانی، اصلی‌ترین خواسته‌هایی است که امیدواریم با همراهی دولت و اتاق بازرگانی امکان دست‌یابی به آنها فراهم شود.

در ادامه این نشست محمدرضا انصاری - نایب رییس اتاق بازرگانی ایران - نیز با اشاره به اهمیت نقش تشکلها در این اتاق، اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده بیش از ۲۰۰ تشکل رتبه‌بندی شدند و جایگاهشان مشخص شده است.

به گفته وی، رمز موفقیت تشکلها، حضور افرادی در آنهاست که با کنار گذاشتن منافع شخصی‌شان، به نفع جمع نظر بدهند و دولت نیز به جای دعوت از  اشخاص، باید از نظر نهادها استفاده کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: