:
كمينه:۲۵°
بیشینه:۳۴°
به‌روز شده در: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۵
محمد کشتی آرای رییس کمیسیون تخصصی طلا و سکه افزایش قیمت انس جهانی را عامل افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه عنوان کرد
کد خبر: ۱۳۹۷۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
اقتصاد گردان - وي در گفتگو با ایبِنا درباره تحلیل وضعیت بازار و دلیل افزایش قیمت‌ها در روزهای اخیر، اظهار داشت: آرامش و ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار ارز، اتفاق خوبی است که موجب کاهش قیمت ها در بازار طلا و سکه می شود.
رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر، ادامه داد: اما از آنجایی که قیمت ها در بازار طلا و سکه متاثر از قیمت انس جهانی و بازار ارز داخلی است، افزایش قیمت ۱۵۳۰ دلاری انس جهانی که از سال ۲۰۱۳ تاکنون بی سابقه بوده، موجب شد تا کاهش قیمت ها در بازار ارز داخلی بر بازار طلا و سکه بی تاثیر باشد و شاهد افزایش قیمت ها در این بازار باشیم.
کشتی آرای در واکنش به اینکه آیا اعیاد قربان و غدیر بر بازار و افزایش قیمت ها تاثیر داشته یا خیر؟ گفت: خیر، این روزها میل به خرید طلا و سکه در میان مردم کاهش یافته که این خود عاملی برای کاهش قیمت ها و حباب سکه است.
به گفته وی، در حال حاضر حباب سکه به ۹۰ هزار تومان رسیده که این خود نشان از کاهش تقاضا در این بازار دارد. رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر درباره قیمت ها در بازار امروز تهران، توضیح داد: در حال حاضر هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی در بازار تهران ۹۸۵ هزار تومان معامله می شود.
به گفته کشتی آرای، هر مثقال طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۸۱۳ هزار تومان و هر گرم طلا ۴۱۸ هزار تومان در بازار داد و ستد می‌شود

نام:
ایمیل:
* نظر: