:
كمينه:۶°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
وزارت نفت عراق اعلام کرد توافق با شرکت‌های BP و انی به معنای کنار گذاشتن اکسون موبیل نیست و همچنان سرگرم مذاکره با این غول انرژی آمریکایی درباره قرارداد بزرگی برای بهبود زیرساخت نفتی جنوب این کشور است.
کد خبر: ۱۳۹۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
اقتصادگردان- وزارت نفت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد توافق با شرکت BP انگلیس و انی ایتالیا، بخشی از ابرپروژه ۳۰ ساله به ارزش ۵۳ میلیارد دلار نیست. این توافق ساخت دو خط لوله نفتی زیردریایی برای صادرات از طریق خلیج فارس را دربرمی‌گیرد.

پنج شنبه گذشته رویترز به نقل از پنج مقام نفتی عراق خبر داده بود عراق در آستانه قرارداد با شرکت‌های BP انگلیس و انی ایتالیا برای پروژه خط لوله صادرات است که در ابتدا به عنوان بخشی از توافق بزرگ با اکسون موبیل برنامه‌ریزی شده بود.

وزارت نفت عراق اعلام کرد به توافق نرسیدن یا عدم امضای قرارداد میان دو طرف به معنای پایان مذاکرات یا عدم حضور اکسون موبیل در این پروژه نیست. توافق با شرکت‌های BP انگلیس و انی ایتالیا به دو خط لوله نفتی زیردریایی محدود شده است. پروژه‌های استراتژیک بزرگ مستلزم زمان بیشتر برای تحقیقات، مذاکره و مطالعه است.

بر اساس گزارش رویترز، ابرپروژه جنوب عراق شامل پروژه‌های متعددی مانند توسعه میادین نفتی، توسعه ظرفیت مخازن، حمل و نقل و زیرساخت صادرات و ساخت واحدهای تصفیه گاز به دست آمده در استخراج نفت است.
نام:
ایمیل:
* نظر: