:
كمينه:۲°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
واردات نفت کره‌جنوبی در ژوئن ۱۲.۶درصد کاهش یافت که این مساله نشان می‌دهد کره‌جنوبی نتوانسته است جایگزین موثری برای نفت ایران پیدا کند.
کد خبر: ۱۳۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

اقتصادگردان- رویترز اعلام کرد کره جنوبی به‌دنبال لغو معافیت‌ها از تحریم‌های امریکا در ژوئن برای دومین ماه هیچ نفتی از ایران وارد نکرد. واردات نفت کره از ایران در نیمه اول سال جاری 36.9 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

کره جنوبی پنجمین واردکننده بزرگ نفت خام و یکی از مشتریان اصلی ایران است که از ماه می، پس از لغو معافیت‌ها واردات نفت از ایران را متوقف کرد. خریداران کره جنوبی بیشتر میعانات گازی و نفت فوق‌سبک را از ایران وارد می‌کردند.واردات نفت از عربستان، بزرگ‌ترین عرضه‌کننده نفت به کره، در ژوئن 3.67 میلیون تن معادل 893806 میلیون بشکه بود که نسبت به 4.38 میلیون سال گذشته 16.2 درصد کاهش داشت.کره تلاش کرد جایگزینی برای نفت ایران بیابد و منابع واردات نفت خود را متنوع کند، بنابراین واردات از امریکا در ماه ژوئن تقریباً سه برابر شد و به 1.09 میلیون تن معادل 264745 بشکه در روز رسید.در نیمه اول سال جاری واردات نفت خام کره‌جنوبی 2 درصد کاهش یافت و به 72.7 میلیون تن معادل 2.93 میلیون بشکه در روز رسید.با افزایش واردات کره از امریکا، این کشور در نیمه اول سال جاری با عرضه 708 میلیون تن یا 312387 بشکه در روز نفت، چهارمین عرضه‌کننده بزرگ نفت به کره بود. این مقدار نسبت به 1.81 میلیون تن سال قبل چهار برابر شده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: