:
كمينه:۲°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه از مشخصه‌های حکمرانی مطلوب، دخیل کردن ذی نفعان در تصمیم‌گیری‌ها است، گفت: صنایع لبنی قابلیت توسعه صادرات را دارند و باید از بازار کشورهای همسایه بهره لازم را ببرد.
کد خبر: ۱۳۸۶۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸

اقتصادگردان- سعید زرندی در سلسله جلسات با انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی افزود: انجمن‌ها محور اصلی تصمیم‌گیری در وزارتخانه هستند و ما در کنار آنها موضوعات مرتبط با صنعت را پیگیری می‌کنیم. در بررسی‌های انجام شده، یکی از بیشترین سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در کشور در بخش صنایع غذایی است.

او عنوان کرد: اهمیت صنعت لبنی به دلیل ارتباط زیاد با سلامت جامعه برای وزارت صنعت بسیار اهمیت دارد. این صنعت به دلیل ماهیت خود از جمله صنایعی است که با دستگاه‌های دیگر همچون وزارت جهاد و بهداشت، بسیار مرتبط است.

معاون وزارت صمت گفت: این صنایع که موضوعاتشان با دستگاه‌های مختلف هستند، بعضا دچار برخی مشکلات هستند، که نیاز است یک نگاه مشترک در این خصوص وجود داشته باشد. یکی از موضوعات اصلی وزارتخانه در سال جاری، تعمیق ساخت داخل است و در هر صنعت نیازهای وارداتی که قابلیت سرمایه‌گذاری برای تولید داخل را دارند بررسی می‌کنیم. او گفت: تولید قوطی شیر خشک نیز از جمله مواردی است که باید زمینه داخلی‌سازی آن در کشور بررسی شود. ما از همه انجمن‌ها و تشکل‌ها خواسته‌ایم نیاز‌های خود را اعلام کنند و همچنین برنامه خود را برای توسعه صادرات خصوصا به کشورهای همسایه اعلام کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: