:
كمينه:۱۵°
بیشینه:۲۴°
به‌روز شده در: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
وزیر صمت عنوان کرد؛
وزیر صمت تغییر رویکرد به سمت نوآوری را یک ضرورت غیرقابل انکار در مسیر توسعه صنعتی کشور توصیف کرد.
کد خبر: ۱۳۸۵۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
اقتصادگردان- رضا رحمانی در دوازدهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه با رویکرد توسعه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان گفت: سهم صادرات محصولات دانش بنیان از صادرات کشور در حد قابل قبولی نیست و لازم است در تولید صادراتی کالاهای دانش بنیان، برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری، شرکت‌های دانش بنیان و هایتک در اولویت قرار گیرند، گفت: برای تحقق همکاری‌های مشترک میان مراکز علمی و دانشگاهی با بخش‌های مختلف صنعتی کشور، باید انگیزه‌های لازم ایجاد کنیم.

وزیر صمت با اشاره به رونمایی طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار در ۸ استان کشور افزود: روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در سطح استان‌ها وظیفه دارند محورها و اهداف طرح تاپ را به درستی برای واحدهای صنعتی خود تبیین و معرفی کنند.

رحمانی اضافه کرد: نحوه مشارکت و همکاری‌های دانشگاه با بخش‌های مختلف صنعت باید از طریق سازمان‌های استانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با سهل‌ترین روش‌های ممکن میسر شود. وی تاکید کرد: ارکان برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در همه برنامه‌های توسعه فناوری خود از نظرات و دیدگاه‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی مرتبط بهره‌مند شوند.

رحمانی گفت: در نوع همکاری‌های صنعت با دانشگاه باید استمرار و مداومت وجود داشته باشد به نوعی تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در رویکرد موجود باید بتوانیم مشارکت حداکثری واحدهای صنعتی، تشکل‌های مرتبط با حوزه صنعت و مراکز دانشگاهی را جلب کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: