:
كمينه:۱۳°
بیشینه:۲۶°
به‌روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
پالایشگاه یونی پترول چک دریافت نفت از خط لوله دروژبا را به خاطر آلودگی کلراید که در مرز اوکراین و اسلواکی پیدا کرده متوقف کرد ولی اپراتور خط لوله اسلواکی کشف این آلودگی را رد کرد.
کد خبر: ۱۳۷۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
اقتصادگردان- به گزارش رویترز، پاول سواگر، رییس ذخایر استراتژیک دولتی چک گفت: «یونی پترول دیگر از خط لوله دروژبا نفت نمی‌گیرد چون آلوده به کلراید است. آزمایش‌های بیشتری در راه هستند».

ترنس پترول، اپراتور خط لوله اسلواکی که نفت روسیه را از اوکراین به پالایشگاه اسلواکی و بعد به جمهوری چک منتقل می‌کند، این گزارش را رد کرد و گفت که هیچ آلودگی در کار نیست.روسیه در ماه آوریل انتقال نفت به مشتریانش در غرب را به خاطر سطح بالای کلراید آلی که در خط لوله دروژبا وجود داشت، متوقف کرد. این آلودگی به پالایشگاه‌های آلمان، چک، لهستان، اسلواکی، مجارستان، اوکراین و بلاروس آسیب‌ رساند.

در روز چهارشنبه یک آلودگی جدید در شاخه شمالی خط لوله دروژبا بین بلاروس و لهستان گزارش شد ولی روز پنج‌شنبه انتقال نفت از سر گرفته شد.وزارت صنعت و تجارت چک اعلام کرد یک نمونه از مرز بین اسلواکی و اوکراین گرفته شده که آلودگی با سطح بالای کلراید را نشان می‌دهد. بنابراین یونی پترول دریافت نفت از این خط لوله را متوقف کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: