:
كمينه:۱۳°
بیشینه:۲۶°
به‌روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
فاتح البیرول، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی در کنفرانسی در مورد کارآمدی انرژی در دوبلین گفت: «ما در حال بررسی دقیق شرایط هستیم و بسیار نگرانیم. در صورت اختلال در عرضه، آماده‌ایم عکس‌العمل مناسبی نشان دهیم».
کد خبر: ۱۳۷۷۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
اقتصادگردان- به گزارش اویل پرایس، درگیری در خاورمیانه هفته گذشته پس از سرنگونی پهپاد امریکایی بر فراز تنگه هرمز توسط ایران به نقطه‌ای حساس رسید. ایران می‌گوید این پهپاد حریم هوایی این کشور را نقض کرده است. امریکا مدعی است پهپادش در حریم هوایی بین‌المللی پرواز می‌کرده است».
در اوایل همین ماه، به دو نفتکش در دریای عمان درست خارج از تنگه هرمز حمله شد. تنگه هرمز یک مسیر کشتیرانی حیاتی است که خلیج فارس را به دریای عمان و آب‌های آزاد متصل می‌کند و حدود 30 درصد نفت دریایی و سایر مایعات از طریق آن منتقل می‌شوند».به گفته بیرول، افزایش قیمت نفت به خاطر بالا گرفتن درگیری‌ها بین امریکا و ایران در خاورمیانه باید بیشتر از این می‌بود ولی رونق تولید نفت شیل امریکا جلوی آن را گرفت.بیرول با اشاره به این نکته که جلوگیری از افزایش شدید قیمت نفت خبر خوبی برای مشتریان در سراسر دنیاست گفت: «با وجود این حمله‌ها، تأثیر چندانی بر قیمت نفت دیده نشده و دلیل اصلی آن رونق تولید نفت شیل امریکاست که باعث شده نفت زیادی در بازار داشته باشیم».
نام:
ایمیل:
* نظر: