:
كمينه:۶°
بیشینه:۱۴°
به‌روز شده در: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
مسابقه استارتاپ‌های حوزه‌های فین‌تک و سلامت توسط رفاتک همزمان با نمایشگاه اینوتکس 2019 برگزار شد
کد خبر: ۱۳۷۲۱۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
اقتصاد گردان - دكتر محمدرضا سهمانی، مدیرعامل بانک رفاه طی سخنانی در افتتاحیه رویداد رفاتک پیچ با اشاره به اینکه از این بانک به عنوان بانک سلامت محور یاد می‌شود، ایجاد مرکز نوآوری رفاتک را گامی در راستای استفاده حداکثری از مزیت‌های فناوری در بانک رفاه عنوان کرد.

رحمتی، عضو هیات‌مدیره بانک رفاه نیز با بیان اینکه بانک‌ها برای اینکه سهم بازار را از دست ندهند، باید به سمت فین‌تک‌ها و استارتاپ‌ها بروند و آنها را به خود جذب کنند، اظهار داشت: بانک رفاه چند سالی است که به فکر تغییر و همگامی با تکنولوژی افتاده و ایجاد مرکز نوآوری هم در این راستا صورت گرفته است.

هادی ویسی، رییس مرکز نوآوری رفاتک، هدف از برگزاری مسابقه میان استارتاپ‌ها و صاحبان ایده دو حوزه فین‌تک (فناوری‌های مالی) و سلامت را ایجاد تعامل میان آنها اعلام کرد و گفت: بانک رفاه همواره با مراکز درمانی و بیمه‌ای فعال در حوزه سلامت در ارتباط بوده است و به دلیل رویکرد و ارتباط مستقیم بانک با بدنه سلامت کشور، دو محور اصلی مرکز نوآوری رفاتک، فین‌تک و سلامت است. البته خارج از این حوزه در کسب‌وکارهایی نیز که در مرحله ارلی استیج هستند سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

به گفته وی از بین 70 ایده ارایه شده به مرکز 11 ایده برتر برای شرکت در این رویداد و رقابت در حضور داوران پذیرفته شده‌اند.

در رویداد رفاتک پیچ که با حضور مدیرعامل و هیات‌مدیره بانک رفاه و استارتاپ‌های حوزه فین‌تک و سلامت و رونمایی از رادیو اینترنتی بانک رفاه در محل نمایشگاه اینوتکس برگزار شد. تیم‌های شرکت‌کننده به معرفی اجمالی شرکت، اهداف، تیم، مشکلات، راه‌حل، فرصت بازار، محصول، مشتریان، تکنولوژی، رقبا، کشش، مدل کسب‌ وکار و برنامه بازاریابی امور مالی استارتاپ‌ خود پرداختند. در پایان این رویداد تیم‌های دنگی‌پال، ارزدیجیتال، جیبی‌مو و آسانیسم به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا چهارم شدند.

رفاتک که در سال 1397 با هدف فعالیت در دو حوزه اصلی فناوری مالی و سلامت توسط بانک رفاه و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف تاسیس شده می‌کوشد با توجه به توان و زیرساخت‌های بانک و شرکای کلیدی آن و استفاده از توان متخصصان و نخبگان کشور به عنوان یکی از بازیگران اصلی زیست بوم فناوری مالی و سلامت ایران شناخته شود و بتواند بین دو حوزه مالی و سلامت پل بزند. نوآوران حوزه‌های مالی و سلامت می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مرکز و بهره‌مندی از تسهیلات آن به نشانی  www.refatech.com  مراجعه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: