:
كمينه:۲۴°
بیشینه:۳۳°
به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
انتخابات پنج کمیسیون اتاق تهران برگزار شد؛
ترکیب رییس و نواب رییس کمیسیون‌های تسهیل تجارت و توسعه صادرات، انرژی و محیط ‌زیست، کشاورزی و صنایع تبدیلی، اقتصاد سلامت و کمیسیون حمایت قضایی اتاق بازرگانی تهران با برگزاری انتخابات مشخص شد.
کد خبر: ۱۳۷۰۲۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۵
اقتصادگردان- به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، همچنین امروز با برگزاری انتخابات هیات رییسه کمیسیون های صنعت و ‌معدن، بازار پول و سرمایه، بهبود فضای کسب ‌و ‌کار و رفع موانع تولید، اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال و در نهایت کمیسیون گردشگری، فعالیت کمیسیون های ده گانه اتاق تهران برای مدت دو سال نخست دوره نهم هیات نمایندگان اتاق تهران، رسما آغاز خواهد شد.

کرسی ریاست به محمد لاهوتی رسید

در انتخابات هیات رییسه کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران که با حضور مسعود خوانساری و سیده فاطمه مقیمی اعضای هیات رییسه و بهمن عشقی دبیرکل اتاق تهران برگزار شد، محمد لاهوتی با کسب اکثریت آرا به عنوان رییس این کمیسیون برگزیده شد. همچنین مهدی شریفی نیک نفس و افروز بهرامی نیز با رای اعضای این کمیسیون بر کرسی نواب رییس تکیه زدند.

کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران در این دوره نیز به یکی از کمیسیون‌های پرطرفدار در میان اعضای هیات نمایندگان تبدیل شد؛ چنانکه ۱۵ عضو هیات نمایندگان برای عضویت در این کمیسیون اعلام آمادگی کرده بودند و درعین حال، از نمایندگان ۶ تشکل صادراتی نیز برای عضویت در این کمیسیون با حق رای دعوت به عمل آمد.

در انتخابات هیات رییسه کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران، در ابتدا ۱۴ نفر حاضر بودند و محمد لاهوتی، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و رییس کنفدراسیون صادرات ایران تنها نامزد ریاست این کمیسیون بود که با ۱۳رای و کسب اکثریت آرا به ریاست این کمیسیون رسید. مهدی شریفی نیک نفس، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و افروز بهرامی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات به عنوان نامزدهای احراز پست نایب رییسی معرفی شدند و شریفی نیک نفس با ۱۲ رای به عنوان نایب رییس اول و بهرامی با ۱۱ رای به عنوان نایب رییس دوم برگزیده شدند.

پدیدار بر کرسی ریاست ماند

انتخابات هیات رییسه کمیسیون انرژی و محیط‌ زیست اتاق تهران نیز با حضور اکثریت اعضا برگزار شد و با رأی فعالان اقتصادی، رضا پدیدار برای دومین دوره پیاپی به عنوان رییس این کمیسیون انتخاب شد.

جلسه انتخاب اعضای هیات رییسه کمیسیون انرژی و محیط ‌زیست اتاق تهران با حضور رییس اتاق تهران و جمعی از اعضای این کمیسیون و نمایندگان تشکل های حوزه انرژی برگزار شد و طی رای ‌گیری اعضا، رییس و نواب رییس این کمیسیون برای فعالیت در یک دوره دو ساله انتخاب شدند.

طی این انتخابات، رضا پدیدار تنها نامزد ریاست بود که با ۱۲ رای، اکثریت آرا برای نشستن بر کرسی ریاست کمیسیون انرژی و محیط‌ زیست اتاق تهران را به دست آورد. وی در دوره هشتم هیات نمایندگان اتاق تهران نیز ریاست این کمیسیون را برعهده داشت.

همچنین برای کسب کرسی نواب رییس این کمیسیون، حمیدرضا صالحی، مهراد عباد، محمدحسن دیده‌ور و بهزاد حضرتی نامزد شدند که با رأی اعضا، حمیدرضا صالحی با ۱۲ رأی و بهزاد حضرتی با ۶ رأی به ترتیب به عنوان نایب رییس اول و نایب رییس دوم کمیسیون انرژی و محیط‌ زیست اتاق تهران انتخاب شدند.

ابقای زرگران بر کرسی ریاست

در انتخابات هیات رییسه کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران نیز کاوه زرگران برای یک دوره دو  ساله به عنوان رییس این کمیسیون انتخاب شد. زرگران که در دوره قبل نیز ریاست کمیسیون کشاورزی اتاق تهران را برعهده داشت، با ۹ رأی اعضای این کمیسیون، اعتماد دوباره نمایندگان بخش خصوصی برای هدایت این کمیسیون را به دست آورد.

همچنین با رأی اعضای کمیسیون، محمدرضا فرشچیان و مهدی معصومی اصفهانی به ترتیب به عنوان نایب رییس اول و دوم کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران برای دوره دو ساله پیش رو انتخاب شدند.

رأی اعتماد دوباره فعالان اقتصادی به نجفی‌عرب

اعضای کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران با رأی اعتماد مجدد به محمود نجفی‌عرب، وی را به عنوان رییس این کمیسیون انتخاب کردند.

در این انتخابات که جمعی از اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران و نمایندگان چندین تشکل اقتصادی حوزه سلامت حضور داشتند، محمود نجفی‌عرب با کسب ۹ رأی و اکثریت آرا، به عنوان رییس کمیسیون اقتصاد سلامت انتخاب شد. وی در دوره هشتم هیات نمایندگان اتاق تهران نیز ریاست این کمیسیون را برعهده داشت.

همچنین ابوالفتح صانعی رییس هیات مدیره اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی وهاله حامدی فر عضو هیات نمایندگان اتاق تهران، با رأی اعضا به ترتیب به عنوان نایب رییس اول و دوم انتخاب شدند.

فروزان‌فرد رییس کمیسیون حمایت قضایی شد

در ادامه انتخابات پنج کمیسیون‌ اتاق تهران از میان ده کمیسیون مشورتی که روز یکشنبه هفته جاری برگزار شد، با رای اعضای کمیسیون«حمایت قضایی و مبارزه با فساد» اتاق تهران، حسن فروزان فرد به عنوان رییس این کمیسیون برگزیده شد و در عین حال، احمد آتش‌هوش و مهراد عباد نیز به عنوان نواب رییس انتخاب شدند.

 در این انتخابات که با حضور رییس اتاق تهران برگزار شد، حسن فروزان‌فرد ۹ رای از ۱۰ عضو حاضر در این جلسه را کسب کرد و با اکثریت آرا بر کرسی ریاست این کمیسیون تکیه زد. آتش‌هوش، نماینده اتحادیه واردکنندگان دارو و مهراد عباد، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران نیز هر یک، ۷ رای کسب کردند که پس از قرعه کشی، آتش‌هوش عنوان نایب رییس اول و عباد، عنوان نایب رییس دوم را کسب کردند.

مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران پس از انجام این رای گیری، با اشاره به اینکه این کمیسیون برای نخستین بار است که در اتاق تهران تشکیل می‌شود، گفت: در عنوان این کمیسیون پسوند مبارزه با فساد نیز اضافه شده و اتاق تهران طی چهار سال گذشته، اقدامات ارزشمندی در حوزه مبارزه با فساد به انجام رسانده است و آقای حسن عابدی جعفری زحمات زیادی در این زمینه کشیدند. وی سپس گفت که این کمیسیون، کمیسیون سودمندی برای بخش‌خصوصی خواهد بود.

برابر اعلام رییس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد، جلسات این کمیسیون، دوبار در ماه و در روزهای یکشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار می شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: