:
كمينه:۲۴°
بیشینه:۳۳°
به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس خواستار ارسال هر چه سریعتر لایحه اصلاح ساختار بودجه کل کشور به مجلس شد و مسعود پزشکیان نیز از معاون پارلمانی رییس جمهور خواست تا به درخواست توجه کند.
کد خبر: ۱۳۶۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
اقتصادگردان- حسینعلی حاجی در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) بند ۷ ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس، گفت:‌ اصلاح ساختار بودجه در مورخ آذر ۹۷ توسط مقام معظم رهبری مطرح شد و دولت در همان مقطع در لایحه بودجه ۹۸ دو تغییر ایجاد کرد اول یک ردیف ۴۰۷ هزار میلیارد تومانی و دولت ردیف ۴۴۷ هزار میلیارد تومانی در بودجه قرار داد و به مجلس فرستاد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: پس از آن رییس مجلس شورای اسلامی در ابتدای سال جاری گفت «با هماهنگی انجام شده بناست ظرف مدت چهار ماه لایحه اصلاح ساختار بودجه کل کشور به مجلس بیاد» بیش از دو ماه و نیم از سال ۹۸ گذشت و قرار بود مسائل مهمی از جمله کاهش وابستگی به فروش نفت، ‌جهت دادن  ۱.۸ تریلیون تومانی نقدینگی، ۸۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه‌ها به ویژه یارانه‌های پنهان، تغییر جهت از مصرف‌گرایی به سمت تولید و ایجاد درآمدزایی برای مردم در اصلاح ساختار بودجه مورد توجه قرار گیرد اما هنوز خبری از اصلاحیه مذکور نیست.

وی ادامه داد: اگر لایحه اصلاح ساختار بودجه به مجلس بیاید بسیاری از مسائل و مشکلات جاری کشور از جمله معیشت، شغل و مسکن مردم قابل اصلاح است.

مسعود پزشکیان در پاسخ به تذکر گفت: آقای امیری معاون پارلمانی رییس‌جمهور به این تذکر توجه کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر: