:
كمينه:۲۳°
بیشینه:۳۶°
به‌روز شده در: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۴
خجسته:
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان این‌که «جنگ در ایران و خاورمیانه رخ نخواهد داد»، در عین حال گفت که اگر آمریکا دست از پا خطا کند اسرائیلی نخواهد بود.
کد خبر: ۱۳۵۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
اقتصادگردان- امیر خجسته در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در خاورمیانه رجزخوانی می‌کند.؛ اخیراً آرایش نظامی جدیدی با ناوهای جنگی خود گرفته است. دلیل آن به بن بست رسیدن آمریکا و شکستی است که در خاورمیانه خورده است. زورآزمایی آمریکایی‌ها در سوریه و عراق منجر به شکست شد؛ بنابراین امروز با این سبک برای جبران شکست خود وارد شده است. ریاست مجلس لبنان در جلسه‌ای می‌گفت وزیر امور خارجه آمریکا به لبنان آمد. او با حالت اضطراب ۹ دقیقه صحبت کرد. ۲۲ بار نام ایران و ۱۸ بار نام مقاومت را آورد. آمریکا به بن بست رسیده است. جنگ در ایران و خاورمیانه رخ نخواهد داد.

وی با بیان این‌که «آمریکا بازی سیاسی می‌کند» تصریح کرد: اگر آمریکا دست از پا خطا کند اسرائیلی نخواهد بود. نکته دیگری که آمریکا پیگیری می‌کند مذاکره است. آن‌ها منتظر تلفن هستند. آمریکا دیگر رنگ مذاکره را به خود نخواهد دید. او بد عهد است و قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند. کره شمالی هم نمونه این ادعاست.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به تشدید تحریم‌های اقتصادی آمریکا گفت: آمریکا از تمام ابزارهای خود در این زمینه استفاده می‌کند. ستاد جنگ اقتصادی در وزارت اقتصاد آمریکا تشکیل شده است. حال ما باید بگوییم ستاد مبارزه با جنگ اقتصادی در کجا تشکیل شده است؟ فرمانده جنگ اقتصادی ما کجاست؟ ما در مقابل آمریکا چه کرده‌ایم؟

خجسته در ادامه نطق خود با تاکید بر ظرفیت‌های اقتصادی داخل کشور گفت: آنچه مهم است مدیریت اقتصادی است. ما همه چیز داریم نباید کاغذی که ۱۲ هزار تومان بود با یک حرکت و انبار کردن کاغذها در دو هفته تبدیل به ۴۵ هزار تومان شود. ما خودروسازان را در بازار آزاد ول کرده‌ایم. می‌گویند قیمت خودرو پنج درصد زیر قیمت بازار آزاد است. پرسش من این است که بازار آزاد را کجا مدیریت می‌کند؟ دست دلالان را ببرید. آنها به چه کجا وصل هستند؟

خجسته خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: با تیم اقتصادی خود محکم بایستید و اقتصاد کشور را از دست دلالان در بیاورید. بعضی از دولتیان می‌گویند که ما منابع نداریم. اگر فرار مالیاتی را مدیریت کنیم چه می‌شود؟

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در پایان نطق خود ضمن تشکر از برگزاری جلسه مشترک قوه قضائیه با نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه دیروز بسیار جلسه خوبی بود، درخواست من این است که شرایط طوری نباشد که قدرت اظهار نمایندگان گرفته شود. ما باید با مفاسد برخورد کنیم نه با اظهارات نمایندگان.

نام:
ایمیل:
* نظر: