:
كمينه:۲۵°
بیشینه:۳۴°
به‌روز شده در: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
قیمت جهانی طلا به دنبال بهبود قیمت نفت که ناشی از تنش ژئوپولتیکی آمریکا در منطقه خاورمیانه بود با ۰.۴ درصد افزایش شروع به کار کرد.
کد خبر: ۱۳۴۳۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳
اقتصادگردان- به نقل از سی ان بی سی، قیمت طلا در اولین روز معاملات هفته جاری میلادی از کمترین سطح خود در ۴ ماه اخیر فاصله گرفت و قیمت معاملات جلسه گذشته را به دلیل از سر گرفتن تجارت از سوی سرمایه گذاران بعد از تعطیلات عید پاک شکست.

در همین حال قیمت منطقه ای طلا در روز دوشنبه با ۰.۴ درصد افزایش به یکهزار و ۲۴۹ دلار و ۴۸ سنت در هر اونس رسید که پیش از این در جلسه قبلی با رقم یک هزار و ۲۷۰ دلار و ۶۳ سنت معامله می شد که کمترین رقم از بیست و هفتم دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی به بعد بود.  

همچنین قیمت طلا در هفته گذشته ۱.۲ درصد روند نزولی به خود گرفت که برای چهارمین هفته متوالی سیر کاهشی را تجربه کرد. قیمت معاملات آتی طلا در ایالات متحده هم با ۰.۵ درصد افزایش به یکهزار و ۲۸۱ دلار و ۷۰ سنت در هر اونس رسید.

به گفته برخی از تحلیل گران اقتصادی، قیمت طلا هفته گذشته با کاهش قابل توجهی روبرو شد؛ اما اکنون آنچه در بازار طلا در حال اتفاق افتادن است یک خرید فنی است که برخی از افراد می آیند و قیمت طلا را بالا می برند؛ ضمن اینکه افزایش قیمت طلا به بهبود قیمت نفت در راستای افزایش تنش های آمریکا در منطقه خاورمیانه بر سر ممنوعیت صادرات نفت خام ایران بر می گردد.

«جفری هالی» تحلیل گر ارشد بازار گفت: قیمت طلا به تدریج در حال افزایش است و از بهبود قیمت نفت به دلیل تنش های ژئوپولتیکی در حال سود بردن است. بر پایه این گزارش، طلا به طرز مثبتی به نفت وابسته است و اغلب به عنوان یک دیوار دفاعی در مقابل افزایش قیمت نفت عمل می کند؛ در حالی که تقویت دلار باعث گرانتر شدن طلا برای دارندگان دیگر ارزها می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: