:
كمينه:۲۵°
بیشینه:۳۵°
به‌روز شده در: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت:
رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت با بیان این‌که دولت با این اتحادیه درباره سهمیه‌بندی سوخت صحبتی نکرده است، گفت: تصمیم‌گیری درباره آینده بنزین پشت درهای بسته صورت می‌گیرد.
کد خبر: ۱۳۴۳۲۷
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
اقتصادگردان- بیژن حاج‌محمدرضا با تاکید بر این‌که زمان سهمیه‌بندی بنزین هنوز مشخص نیست، اظهار کرد: با این‌که صحبت از سهمیه‌بندی می‌شود، اما مشخص نیست این فرآیند از چه زمانی آغاز شود.

بنزین سهمیه‌ای لیتری ۱۰۰۰ تومان

وی افزود: به نظر می‌رسد قرار است مقداری به عنوان سهمیه تعیین و با قیمت هر لیتر هزار تومان عرضه شود و افرادی که میزان بیشتری از سهمیه تعیین شده بنزین مصرف می‌کنند، بیشتر از این مبلغ پرداخت کنند، اما قیمت آن هنوز مشخص نیست. این تصمیم‌ها پشت درهای بسته اخذ می‌شود و اتحادیه تاکنون در این باره، مورد مشورت قرار نگرفته است.

مصرف بنزین زیاد نشده، تعداد خودروها زیاد شده است

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت با بیان این‌که میزان مصرف بنزین در سراسر ایران افزایش نیافته است، گفت: مصرف بنزین افزایش نداشته است بلکه تعداد خودروها افزایش یافته است و خودروهای فرسوده از رده خارج نشده‌اند. همه این عوامل، باعث افزایش مصرف شده است. باید بررسی کرد افرادی که قاچاق بنزین می‌کنند، از کدام جایگاه می‌توانند این میزان بنزین را تهیه کنند.

حاج محمدرضا ادامه داد: با اتحادیه حتی در زمینه به‌روزرسانی دستگاه‌های نازل هم صحبتی نشده است؛ در حالی که دستگاه‌ها در سال ۱۳۸۶ راه‌اندازی شده‌اند، نه قطعه دارند و نه لوازم. اگر قرار است این برنامه انجام شود، باید زیرساخت آن فراهم و سیستم به‌روزرسانی شود که بتواند پاسخگو باشد که تاکنون اینطور نبوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: