:
كمينه:۲۶°
بیشینه:۴۰°
به‌روز شده در: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
مدیرکل دفتر تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه تخصیص اعتبار پیمانکاران در سال ۹۷ ابطال نشده، گفت‌: ۹۸ درصد بودجه سال ۹۷ محقق شده است
کد خبر: ۱۳۳۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۷
اقتصاد گردان - علی حیدر نوری، در پاسخ به این سوال که شبهه‌ای مطرح شده مبنی بر اینکه سازمان برنامه و بودجه در ماه‌ پایانی سال 97 تخصیص منابع مربوط به پیمانکاران را ابطال کرده است‌، اظهار داشت: اصلا چنین چیزی صحت ندارد. پیمانکاری بیاورید که تخصیص منابع را دریافت کرده اما ابطال شده است؛ مطلقا برای پیمانکاران تخصیص باطل شده نداشتیم. مدیرکل دفتر تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه هزینه‌های جاری سال 97را  به طور کامل داده‌ایم، افزود: تخصیصی که باطل کرده باشیم وجود ندارد. اساسا تخصیص‌ها در کمیته‌ تخصیص صورت می‌گیرد که اعضای آن خزانه‌دار کل‌ کشور، دفتر ارزیابی خزانه‌دار، رییس‌سازمان برنامه و بودجه و دفتر تلفیق بودجه به عنوان دبیرخانه حضور دارند. این مقام مسوول در سازمان برنامه و بودجه در مورد وضعیت وصول درآمدهای بودجه سال 97 کل کشور تصریح کرد: بیش از 98 درصدی بودجه سال 97 محقق شده است و این موضوع را عملکرد و پرداخت‌های خزانه نشان می‌دهد.

مدیرکل دفتر تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور، عنوان کرد: درآمد نفت (واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای) حدود 106 تا 107 هزار میلیارد تومان کامل وصول شده است. گفتنی است براساس بودجه سال گذشته رقم مصوب درآمدهای نفت و فرآورده‌های نفتی 101 هزار میلیارد تومان و مجموع آن یعنی واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای 107 هزار و 500  میلیارد تومان بوده است.همچنین درآمدهای مصوب متشکل از درآمد مالیاتی و گمرک 142 هزار میلیارد تومان و مجموع 216 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود.از محل واگذاری دارایی‌های مالی نیز 63 هزار میلیارد تومان مصوب شد که علمکرد این بخش تا پایان آذر ماه طبق گزارش بانک مرکزی 65 هزار و 370 میلیارد تومان است.
نام:
ایمیل:
* نظر: