:
كمينه:۲۵°
بیشینه:۳۶°
به‌روز شده در: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
رئیس ستاد پشتیبانی از مناطق سیل زده وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات سیل زدگان، از برنامه ریزی برای بازسازی و احیا واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی و زیر ساخت‌های صنعتی و معدنی آسیب دیده خبر داد.
کد خبر: ۱۳۳۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
اقتصادگردان- در جلسه ستاد پشتیبانی از مناطق سیل زده وزارت صنعت، معدن و تجارت که با حضور معاونان و مشاوران وزیر برگزار شد، اعضا بر لزوم دریافت فهرست اقلام مورد نیاز سیل زدگان از ستاد بحران کشور تاکید کردند تا این اقلام با کمک اصناف، اتاق‌های بازرگانی و … با محوریت وزارت صنعت، معدن و تجارت تأمین شود.

ارسال تجهیزات و ماشین آلات معدنی از استان‌های سیل زده و همجوار برای بازگشایی راه‌ها و خارج کردن گل و لای از واحدهای مسکونی و صنعتی دیگر مصوبه این جلسه بود.

همچنین اعضای ستاد پشتیبانی از مناطق سیل‌زده وزارت صنعت، معدن و تجارت مصوب کردند برای هماهنگی بیشتر، نماینده‌ای از سوی وزارتخانه برای هر یک از استان‌ها سیل زده انتخاب شود تا علاوه بر نظارت بر نحوه کمک رسانی، سرعت و دقت اقدامات این وزارتخانه افزایش یابد.

در این جلسه، فرشاد مقیمی - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت - نیز با اخذ گزارش از آخرین اقدامات انجام شده برای کمک رسانی به مناطق سیل زده، از برنامه ریزی برای تأمین وسایل مورد نیاز مردم در مناطق جنوبی خبر داد و گفت: تعدادی از اتحادیه‌ها، تشکل‌ها، انجمن‌های غیر دولتی و واحدهای صنعتی برای فروش وسایل ضروری مردم با اعمال تخفیف ویژه اعلام آمادگی کرده‌اند.

او افزود: با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید و مصوبه اخیر دولت برای اختصاص مبالغی به عنوان کمک بلا عوض به مردم مناطق سیل زده پیشنهادی مطرح است تا با محوریت وزارت صنعت، معدن و تجارت تأمین مایحتاج و کالاهای اساسی با همکاری واحدهای صنعتی ارزان‌تر در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مأموریت اصلی این وزارتخانه در بازسازی واحدهای صنعتی و صنفی آسیب دیده در سیل، گفت: مهمترین وظیفه وزارتخانه، کمک به تسریع در راه اندازی واحدهای صنعتی آسیب دیده است که در این راستا باید برنامه ریزی و پیش بینی دقیق برای تأمین نیاز واحدها مانند مواد اولیه و… صورت گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در این خصوص اطلاعات استان‌های شمالی نهایی و تصمیم‌گیری به دولت محترم ارسال شده است و این اقدامات برای استان‌های جنوبی و غربی نیز در حال پیگیری است.

مقیمی با تاکید بر تسریع در بازسازی واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی آسیب دیده اظهار کرد: در این جلسه، پیشنهاداتی برای اعطای تسهیلات به واحدهای تخریب شده، استمهال بدهی و … مطرح و مقرر شد که تمهیداتی برای کمک رسانی به واحدهای صنعتی و صنفی آسیب دیده صورت گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد که با اجرای این اقدامات واحدهای تولیدی آسیب دیده در بازه زمانی کوتاه‌تری به چرخه اقتصادی بازگردند.

او همچنین از ضرورت ورود جهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حل مشکل سیل زدگان سخن گفت و افزود: آقای وزیر تاکید دارند وزارتخانه تمام ابزارها و توان خود را برای حل مشکلات فعلی مردم در تأمین اقلام ضروری و کمک به واحدهای تولیدی برای از سرگیری فعالیت، بکار گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: