:
كمينه:۲۵°
بیشینه:۳۵°
به‌روز شده در: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها مطرح کرد
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاهی، آخرین وضعیت فرودگاه‌های سراسر ایران را با ورود سامانه بارشی جدید که همزمان با موج دوم سفرهای نوروزی همراه شده است، تشریح کرد.
کد خبر: ۱۳۳۵۵۴
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
اقتصادگردان- حسین اسفندیاری با اشاره به این‌که علی‌رغم ورود سامانه بارشی جدید به ایران و بویژه در غرب، فرودگاه‌ها مشکلی برای انجام پروازهای مختلف ندارند، اظهار کرد: هرچند ورود سامانه جدید بارشی در نقاط غربی کشور اثرگذار بوده است اما در حال حاضر پروازها انجام می‌شود.

وی ادامه داد: شدت بارش و رعد و برق در ایلام شدید بود اما خوشبختانه علی‌رغم این مساله نیز پروازهای فرودگاه ایلام نیز مد نظر قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاهی درباره تأخیر پروازها در چنین شرایط جوی نیز خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی، تأخیر پروازها به دلیل دید کم و حتی دید صفر اجتناب ناپذیر است اما این مساله منجر به بسته شدن هیچ یک از فرودگاه‌ها نشده و فعالیت‌ها طبق روال انجام می‌شود.

اسفندیاری ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی با توجه به وضعیت مسیر و مسائل فنی هواپیما، برنامه‌های پروازی خود را مد نظر قرار می‌دهند؛ هرچند ممکن است به دلایل فنی و یا وضعیت نامناسب جوی، مجوز برخی پروازها صادر نشود.

وی با تاکید بر این‌که مسافران باید در چنین شرایط خاص آب و هوایی از وضعیت پرواز خود اطمینان حاصل کنند بیان کرد: مسافران برای اطمینان از پرواز خود در چنین شرایط جوی باید از طریق شماره تماس اطلاعات پرواز فرودگاه‌ها بدون پیش شماره، عدد ۱۹۹ را شماره‌گیری کنند و از آخرین وضعیت پرواز در شهر مذکور از مبدا به مقصد مطلع شوند.

طی روزهای گذشته به دلیل سیل زدگی برخی استان‌ها فرودگاه‌های گرگان و مازندران با شرایط خاصی همراه بود و در حال حاضر با وجود ورود سامانه بارشی جدید به کشور، خوشبختانه هیچ یک از فرودگاه‌ها با مشکلی همراه نشده‌اند و پروازها طبق برنامه زمان‌بندی شده در حال انجامند؛ هرچند که ممکن است به دلایل عدیده ذکر شده، برخی پروازها با تأخیر و یا لغو سفر همراه شوند که مسافران باید قبل از رفتن به فرودگاه، نسبت به وضعیت پرواز خود کسب اطلاع کنند و پس از آن راه فرودگاه شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: