:
كمينه:۱۸°
بیشینه:۳۲°
به‌روز شده در: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
حال و هوای بانک ها نوروزی شد
از صبح روز ۲۵ اسفند ماه تا ۱۷ فروردین ماه به مدت ۲۱ روز سقف برداشت پول از خودپرداز که بر اساس قوانین بانکی ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده با بروزرسانی سیستم خودپردازها به ۵۰۰ هزار تومان در تمامی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری فعال کشور افزایش پیدا کرده است
کد خبر: ۱۳۳۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
اقتصاد گردان - سقف برداشت پول با بروزرسانی سیستم خودپردازها از صبح شنبه در تمامی بانک‌ها از ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.
سیستم بانکی هر ساله تمهیداتی را برای رفاه حال مشتریان و ارائه خدمات بانکی  در آخرین روزهای سال و ایام نوروز در نظر می‌گیرد و امسال نیز تمامی بانک‌ها با توجه به صدور مجوز افزایش سقف برداشت پول از خودپردازها توسط اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی در آستانه ایام نوروز و با توجه به نیاز شهروندان به پول نقد در خرید یا مسافرت این سقف را افزایش دادند؛ بر همین اساس از صبح روز ۲۵ اسفند ماه تا ۱۷ فروردین ماه به مدت ۲۱ روز سقف برداشت پول از خودپرداز که بر اساس قوانین بانکی ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده با بروزرسانی سیستم خودپردازها به ۵۰۰ هزار تومان در تمامی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری فعال کشور افزایش پیدا کرده است.
لازم به ذکر است که با توجه به اینکه افزایش سقف برداشت پول از خودپردازها طبق روال هر ساله به صورت غیرشتابی است لذا متقاضیان دریافت پول نقد در ایام نوروز برای استفاده از سقف برداشت ۵۰۰ هزار تومانی باید به خودپرداز بانک عامل مراجعه کنند و در صورت مراجعه به خودپرداز سایر بانک‌ها در هر تراکنش تا ۲۰۰ هزار تومان قابلیت برداشت پول دارند.
شبکه بانکی از روز شنبه با افزایش سقف پرداخت در دستگاههای خودپرداز به استقبال نوروز رفت تا هموطنان در این روزها بتوانند در شبانه روز تا 500 هزار تومان از حساب های خود برداشت کنند.
همه ساله بانک مرکزی در آستانه نوروز به بانک ها و موسسه های اعتباری اجازه می دهد به دلیل ایام تعطیلات و افزایش تقاضای مردم به پول نقد برای خرید یا مسافرت، در یک بازه زمانی مشخص سقف برداشت نقدی از خودپردازها را افزایش دهند.
بر اساس تصمیم بانک مرکزی از امروز تا هفدهم فروردین 98 سقف برداشت پول از خودپردازها از 200 هزار تومان فعلی به 500 هزار تومان افزایش یافته است و پس از انقضای این بازه زمانی، شرایط دوباره به روال قبل باز می گردد.
البته باید این نکته را مدنظر قرار داد که این میزان سقف برداشت برای تراکنش های غیرشتابی بوده است؛ یعنی باید از خودپرداز همان بانکی که کارت صادر شده، برداشت انجام شود؛ در غیر این صورت سقف برداشت همان 200 هزار تومان خواهد بود.
با توجه به طولانی بودن ایام نوروز 98 اغلب بانک ها و موسسه های اعتباری اقدام به پیش بینی کشیک های نوروزی در شعبه های منتخب می کنند که فهرست شعب منتخب در تارنمای اطلاع رسانی هر یک از بانک های عامل اعلام می شود و مشتریان بانک ها می توانند از آن اطلاع یابند.
بانک مرکزی نیز از هفته گذشته (22 اسفند) توزیع اسکناس نو را در شعب منتخب بانک‌های ملی، صادرات، ملت، اقتصادنوین، سپه، گردشگری، پست بانک، سینا، رفاه کارگران، پارسیان، پاسارگاد و سرمایه در سطح استان تهران آغاز کرده است؛ بانک های یاد شده به هر مراجعه کننده، اسکناس نو شامل یکصد برگ اسکناس 20 هزار ریالی و یکصد برگ اسکناس 50 هزار ریالی ارایه می دهند.
در سایر استان ها نیز ناظران پولی با همکاری شعب بانک‌های منتخب نسبت به توزیع عمومی اسکناس نو اقدام خواهند کرد. 
اطلاع رسانی در خصوص اسامی شعب منتخب از سوی بانک های همکار در این طرح انجام خواهد شد و شهروندان می توانند برای دریافت اطلاعات به شعب این بانک ها مراجعه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: