:
كمينه:۲۲°
بیشینه:۳۴°
به‌روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
عامل این حمله سایبری از نوع DDOS دیداس است
مدیرکل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایران از پیگیری برای دستگیری عامل حملات سایبری به کسب و کارها و رسانه‌های کشور با همکاری معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور خبر داد
کد خبر: ۱۳۱۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
اقتصاد گردان - به تازگی فرد یا گروهی از مجرمان سایبری با هدف قراردادن سرور برخی کسب وکارها و رسانه‌های آنلاین کشور، در پی باج خواهی از آنها برآمده‌اند. گفته می‌شود عامل این حمله سایبری که از نوع DDOS (دیداس) است منشأ داخلی دارد و با نام «کفتار سایبری» شناخته می‌شود و از کسب‌وکارها تقاضای بیت‌کوین کرده است. 
«دیداس» از رایج‌ترین حمله‌های سایبری است که سرورها را مورد هدف قرار می‌دهد. البته هر کاربر عادی هم ممکن است به‌گونه‌ای درگیر این نوع حملات شود. فرآیند کار این حملات به نحوی است که حجم زیادی از تقاضای کاذب عمدا به‌سمت سرور مورد هدف روانه می‌شود، تا آن سرور از کار بیفتد. 
اگرچه مرکز ماهر، مرکز افتا و پلیس فتا به عنوان مراکز مسوول در امنیت فضای تبادل اطلاعات تاکنون در مورد عملیات خرابکارانه این مجرم سایبری گزارشی منتشر نکرده‌اند اما محمد جعفر نعناکار مدیرکل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات در نامه‌ای به معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی، آمادگی این سازمان را برای همکاری در دستگیری عامل حملات DDoS به کسب وکارها و رسانه‌های کشور اعلام کرد. 
وی در توئیتر نوشت: با هماهنگی رییس سازمان فناوری اطلاعات در خصوص «کفتار سایبری»، نامه‌ای به معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور زدم و اعلام کردم سازمان فناوری اطلاعات آماده هرگونه همکاری در خصوص این مجرم سایبری است و تقاضا کردم که کیفرخواست به اشد مجازات مقرر قانونی صادر کنند. در این باره امیر ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات نیزدر توئیتر نوشت: اگرچه براساس تقسیم کار شورای عالی فضای مجازی، پلیس فتا مسوول امنیت کسب وکارها و مرکز ماهر مسوول امنیت سایتهای دولتی است اما ما امنیت را بیش از مسدودسازی و برآمده از مشارکت عمومی می‌دانیم و هم امنیت کسب وکارها را کمترین مسوولیت اجتماعی خودمان می‌دانیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: