:
كمينه:۵°
بیشینه:۱۶°
به‌روز شده در: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
معاون سازمان توسعه تجارت گفت: در شرایطی که امریکا تلاش دارد با تشدید تحریم‌ها، اقتصاد ایران را تحت فشار قرار دهد و کشور را در حوزه تجارت و بازرگانی منزوی سازد، ، هر رویدادی که بتواند منجر به حضور تجار و فعالان اقتصادی دنیا به ایران شود باید مورد استقبال قرار گیرد.
کد خبر: ۱۲۴۷۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
اقتصادگردان- محمدرضا مودودی افزود: حتی اگر در شرایط کنونی این تصور وجود داشته باشد که ممکن است به لحاظ تبادل کالایی فضای مساعدی پیش رو نباشد، البته باید بگویم به نظر نمی‌رسد که در این دوره از تحریم‌ها اقدامات امریکا در این زمینه موفقیت آمیز باشد، باید بازرگانان بین‌المللی به ایران بیایند و فضای تولید داخل و توانمندی‌های کشور را مشاهده کنند که حتی در شرایط تحریم‌ها هم دست از تولید و بازاریابی و عرضه تولیدات خود برنمی‌دارند بنابراین باید تلاش کنیم با برگزاری این دست نمایشگاه‌ها این رویکرد را تقویت کنیم.

معاون سازمان توسعه تجارت معتقد است: شادابی و تحرک تولید و ظرفیت‌های بالقوه اقتصاد کشور ما موضوعی نیست که تجار و فعالان اقتصادی دنیا به راحتی از کنار آن رد شوند و این برگ برنده مهمی برای ما است. او افزود: ما باید این نمایشگاه‌ها را رشد و توسعه داده و به هر شکلی بتوانیم خودمان هم هیات‌های تجاری و فرهنگی اعزام کنیم و هم شرایطی را فراهم‌سازیم که هیات‌های تجاری و فرهنگی و حتی سیاسی کشورهای دیگر به ایران دعوت شوند. مودودی تاکید کرد: ما با این نمایشگاه‌ها می‌توانیم علاوه بر نشان دادن قابلیت‌های بیشتر از کشورمان، نگاه دنیا را به برند ایران به عنوان کشوری اهل تکنولوژی تغییر دهیم، به هر حال ایران دارای دانش فنی و توان تولید بالایی بوده و اهل تعامل و صلح با دنیا است و این موضوعات را می‌توانیم در اینگونه نمایشگاه‌ها بازتاب دهیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: