:
كمينه:۲۶°
بیشینه:۴۰°
به‌روز شده در: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
نویسنده كتاب تحلیل بنیادی طلا بهنام بهزادفر است كه به همراه بررسی ابزارهای نوین مالی طلا در بورس کالای ایران توسط انتشارات بورس منشرشده است
کد خبر: ۱۲۴۳۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱


اقتصادگردانخوشبختانه در سال‌های اخیر میل به تحصیل دانش روز و کسب اطلاعات چه در سرمایه‌گذاران سنتی و چه در سرمایه گذاران نسل جدید، به عنوان یک نیاز احساس شده است. در بازارهای مختلف اعم از بورس، مسکن، ارز و ... اشتیاق به تحلیل رخدادهای مالی در عموم سرمایه‌گذاران به وضوح مشاهده می‌شود. یکی از بازارهایی که به صورت سنتی مورد توجه مردم قرار گرفته و در بورس کشور نیز مبادلات مناسبی دارد طلا به صورت کلی و سکه طلا به‌طور اخص است. این بازار را می‌توان قدیمی‌ترین بازار داخل کشور دانست که هنوز هم شور و هیجان در مبادلات آن وجود دارد و با ابزارهای مالی نوینی که بر روی این فلز گرانبها ایجاد شده، انتظار می‌رود این هیجان و بازار ثانویه قوی، تا سالیان سال نیز ادامه داشته باشد. به طریق اولی تحلیل قیمت این فلز گرانبها نیز در تار و پود جامعه رخنه کرد؛ بیراهه است که اشتیاق به تحلیل طلا را صرفاً به سرمایه‌گذاران این حوزه نسبت داد چرا که گستردگی و پوشش آن به اندازه کل جامعه است. دلیل نگارش کتاب حاضر ارائه یک قالب کلی برای تحلیل گران فاندامنتال است تا بتوانند در هر برهه زمانی یک جمع بندی کامل از قیمت این فلز گرانبها داشته باشند و بر اساس داده‌های بنیادی اقدام به خرید و فروش این سرمایه ارزشمند نمایند.
در کتاب حاضر هم‌چنین در خصوص بازارهای آتی، اختیار معامله گواهی سپرده و صندوق های قابل معامله کالایی سکه طلا که هم‌اکنون در بورس کالای ایران تعریف شده و قابل معامله می‌باشد نیز توضیحاتی ارائه شده تا سرمایه‌گذاران بالقوه بتوانند از مزایای این بازار نیز بهره‌مند گردند.

مشخصات:
عنوان :تحلیل بنیادی طلا
مشخصات نشر:انتشارات بورس
مشخصات ظاهری:236 ص

سر فصل ها
فصل 1: درباره طلا
فصل 2: آمار تولید و مصرف طلا
فصل 3: اصطلاحات کاربردی اونس طلا
فصل 4: تحلیل بنیادی طلا
فصل 5: ارتباط بین قیمت طلا و تصمیمات کشورها
فصل 6: بررسی سکه بهار آزادی
فصل 7: بررسی قراردادهای آتی، اختیار معامله، گواهی سپرده و صندوق‌های قابل معامله کالایی طلا در بورس کالای ایران
نام:
ایمیل:
* نظر: