:
كمينه:۳۲°
بیشینه:۴۲°
به‌روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
اژه اي خبر داد
در حالي كه خبرگزاري فارس به نقل از سخنگوي قوه قضاييه اعلام كرده كه سید احمد عراقچی،‌ معاون ارزی بانک مرکزی بازداشت شده، و قبل از آن نيز خبر ازبركناري عراقچي داده بود، در عين حال برخي منابع و رسانه ها خبربركناري عراقچي را تكذيب كرده اند و اعلام كرده اند كه خبر بركناري وي صحت ندارد
کد خبر: ۱۱۸۹۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲

اقتصاد گردان - سید احمد عراقچی،‌معاون ارزی بانک مرکزی بازداشت شد.
به گزارش  فارس، حجت الاسلام محسنی اژه ای در ادامه رسیدگی به پرونده اخلالگران در نظام پولی و بانکی کشور پرونده سه نفر از کسانی که تکمیل شده بود با صدور کیفر خواست به دادگاه ارسال شد و انشا الله بزودی دادگاه آنها شروع خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین امروز چند نفر دیگر تحت تعقیب قرار گرفته و بازداشت شدند. یکی از آنها معاون ارزی بانک مرکزی است که البته شنیدم اخیرا کنار گذاشته شده بودند.
معاون اول قوه قضاییه گفت: یک نفر از کارمندان معاونین رییس جمهور  و چهار نفر از دلالان ارزی که در این خصوص فعالیت غیر مجاز داشتند، نیز امروز بازداشت شدند. همچنین یکی از صرافی هایی که به صورت غیر مجاز در زمینه اخلال در نظام پولی و ارزی کشور فعالیت داشت، امروز احضار و پس از تحقیقات و تفهیم اتهام با قرار بازداشت موقت وارد زندان شد.

ساعاتي پيش یک منبع آگاه در بانک مرکزی برکناری عراقچی معاون ارزی این بانک را تکذیب کرد
وی در گفت وگو با خبرنگار ایبِنا، اظهار داشت: هنوز تصمیمی برای تغییر معاون ارزی بانک  مرکزی اتخاذ نشده است. امروز اخباری مبنی بر برکناری احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی، منتشر شده بود که با پیگیری های خبرنگاران این خبر در حال حاضر صحت ندارد.

خبرگزاري  فارس اعلام كرده بود كه، سید احمد عراقچی،  در 17 مرداد سال 96 با حکم سیف به سمت معاونت ارزی بانک مرکزی و به جاي غلامعلي كامياب انتخاب شده بود، وي از این  سمت كنار رفت و هنوز خبری در مورد جایگزین وی به دست نیامده است. پیش از تصاحب این سمت، تجربه مدیریتی وی یک سال عضویت هیات مدیره سازمان بورس و دو سال و نیم مدیرکل هیات عامل بانک مرکزی بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: